POHLED NA PRAHU - MOTEJZÍK FRANTIŠEK

POHLED NA PRAHU - MOTEJZÍK FRANTIŠEK

 

2490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Motejzík František
( 15.8.1912 - 10.5.2002 )

 

 

OBRAZ - POHLED NA PRAHU (PRAGENSIA). SIGNOVÁN A DATOVÁN V PLOŠE A TAKÉ TUŽKOU AUTOREM VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ A GRAFIK FRANTIŠEK MOTEJZÍK.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 71 CM X 35 CM. RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ ODĚRKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. ZŘEJMĚ LEPT NA PAPÍŘE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL VYTVOŘEN V ROCE 1958. JEDNÁ SE O DÍLO KVALITNÍHO MALÍŘE A GRAFIKA, V POSLEDNÍ DOBĚ VELMI VYHLEDÁVANÉHO, TEDY O DOBROU INVESTICI.


BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Motejzík František

 


* 15.8.1912 Přehýšov (Plzeň-sever)

 


+ 10.5.2002

 


malíř, grafik, sportovec, fotograf

 

 

ČLENEM SKUPINY: Sdružení českých umělců grafiků Hollar
 

 

Vyučil se pasířem, pracoval na měděných lustrech a jeho mistrovskou prací byly stoly, stoličky a zábradlí u Hotelu Sacher ve Vídni. Reprezentoval Vídeň v plavání a atletice, hlavně ve skoku do výšky. Po návratu do vlasti prodavač obuvi u firmy Baťa v Praze aj. Působil též jako tlumočník.

 

Od roku 1937 má svůj vlastní ateliér a intenzivně se věnuje malování. Na jeho tvorbu měl vliv malíř J. T. Blažek a grafické dílo Cyrila Boudy. V r. 1949 začal s lepty a rytinou, tiskl grafické listy i Františku Tichému, sám vytvořil řadu mědirytin a leptů. Autor krajin, portrétů, zátiší, novoročenek, exlibris aj. Od r. 1960 žil ve Vlašimi, kde také uspořádal první soubornou výstavu svých prací (2001).

 

 

Literatura:


LICHTENBERG, Tomáš: Letos vystavuje poprvé v životě. Benešovský deník, 2000, roč. 3, č. 60, s. 10

 

PŘÍHODA, Stanislav: František Motejzík (1912-2002). Pod Blaníkem, 2002, roč. 6, č. 2, s. 19-20

 

zdroj - www.svkkl.cz 

Jméno autora: Motejzík František ( 15.8.1912 - 10.5.2002 )
Typ: Pragensia, Praha
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení