JARNÍ KVĚTINY - MATOUŠOVÁ SHŰCKOVÁ LUDMILA

JARNÍ KVĚTINY - MATOUŠOVÁ SHŰCKOVÁ LUDMILA

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Matoušová Schücková Ludmila
( 9.10.1924 -

 

 

 

SIGNOVANÁ BAREVNÁ GRAFIKA - JARNÍ KVĚTINY. ZŘEJMĚ KOLOROVANÝ LINORYT ČI LITOGRAFIE NA PAPÍŘE.


AUTORKOU JE KVALITNÍ MALÍŘKA A GRAFIČKA LUDMILA MATOUŠOVÁ SHŰCKOVÁ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁN VLEVO DOLE ŘÍMSKOU ČÍSLICI III - VIZ FOTO.


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 37 CM X 34 CM. TISKOVÁ PLOCHA CCA 25 CM X 23,5 CM. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ JE Z ROKU 1983. JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉ A CENĚNÉ MALÍŘKY, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


BUDE ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

Matoušová Schücková Ludmila

 


* 9.10.1924 Pardubice

 


grafička, malířka

 

 

Studovala na Státní grafické škole v Praze (1939-42), tamtéž na UMPRUM (prof. J. Novák 1942-43) a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (profesor Karel Svolinský 1945-49).

 

Zabývá se volnou a užitou grafikou. Její tvorba vychází z reality, volně improvizuje. Rytmizace čar a skvrn vychází z techniky čínské tuše a akvarelu. Technikou akvarelu vytváří zátiší, krajiny a kompozice s přírodní tematikou. Ilustrovala řadu knih pro Pedagogické nakladatelství, Avicenum, Státní nakladatelství dětské knihy a Severočeské nakladatelství. Pravidelně se účastnila členských výstav SČVU a výstav Malíři Pojizeří v Muzeu Semily.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

 

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (VIII. Man - Miž),

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o.

Jméno autora: Matoušová Schücková Ludmila ( 9.10.1924 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení