KOKOŘÍN - MÁNES ANTONÍN (REPRODUKCE)

KOKOŘÍN - MÁNES ANTONÍN (REPRODUKCE)

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Mánes Antonín
( 3.11.1784 - 23.7.1843 )

 

 

 

OBRAZ - KOKOŘÍN. STARŠÍ REPRODUKCE ZNÁMÉHO OBRAZU OD ČESKÉHO MALÍŘE ANTONÍNA MÁNESA. ORIGINÁLNÍ OLEJ JE V NÁRODNÍ GALERII PRAHA A MÁ VELIKOST 89 CM X 70 CM.

 

 

ROZMĚRY OBRAZU VČETNĚ RÁMU CCA 64 CM X 54 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. REPRODUKCE NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


REPRODUKCE JE ODHADEM Z ROKU 1940-60.


BUDE ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

 

Mánes Antonín

 


* 3.11.1784 Praha

 


+ 23.7.1843 Praha

 


pedagog, malíř

 

 

Antonín Mánes byl synem mlynářského tovaryše, který neměl na studium svého syna dostatek prostředků. Mánes se kreslení zprvu věnoval jen amatérsky, krátce si přivydělával dokonce i v pražské porcelánce jako dekorativní malíř. Teprve až ve věku 20 let vstoupil do nově založené krajinářské školy pražské Akademie, kde v roce 1806 zahájil vyučování K. Postl. Právě dlouhodobý pobyt v ateliéru tohoto umělce Mánese nejvíce ovlivnil, především svým zaměřením a zpočátku i stylem. Po smrti K. Postla se sice uvažovalo o jmenování A. Mánesa na jeho místo, ale profesorem krajinomalby se na Akademii stal až v roce 1836.

 

Od Postlem inspirované klasicistní "ideální krajiny" (Krajina se zříceninou Gaia Maria, 1824) pozvolna přešel pod vlivem německé tvorby k romantismu, ovšem vždy změkčeném lyrickým přednesem a výraznými realistickými prvky. Realistický tón v jeho tvorbě podnítila láska k holandskému malířství 17. století (Pohled na Pražský hrad z východní strany, 1821; Krajina s oráčem, kolem 1825; Hrad Okoř, 1827; Krajina s Křivoklátem a Kokořínem v bouři, 1834; Kokořín v bouři, 1839). Právě touto svou orientací položil základy české realistické krajinomalby, nesvázané akademickým rukopisem. Jeho přínosem byla i živá barevnost a po nizozemském vzoru i snaha po vystižení atmosféry. Vedle řady žáků, vychovaných na Akademii, měl velký vliv především na dílo svých vlastních potomků, synů Josefa, Quida a dcery Amálie.

 

Mezi jeho nejznámější díla patří cyklus 12 obrazů Český Rok.

Jméno autora: Mánes Antonín ( 3.11.1784 - 23.7.1843 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení