ÚLOVEK RYBÁŘE - CHRAMOSTA CYRIL

ÚLOVEK RYBÁŘE - CHRAMOSTA CYRIL

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Chramosta Cyril
( 6.3.1908 - 3.12.1990 )

 

 

ORIGINÁLNÍ BAREVNÁ SIGNOVANÁ LITOGRAFIE - POLOAKT - ÚLOVEK RYBÁŘE. AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ A GRAFIK CYRIL CHRAMOSTA. RYBÁŘSKÁ TÉMATIKA BYLA VELMI ČASTÝM NÁMĚTEM OBRAZŮ CYRILA CHRAMOSTY. SIGNOVÁNA A DATOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA 20/50 VLEVO DOLE - VIZ FOTO - NÍZKÉ ČÍSLO A VELMI NÍZKÝ CELKOVÝ NÁKLAD. VLEVO VĚNOVÁNÍ - VIZ FOTO.


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 34 CM X 26 CM. OBRAZ JE ZAPASPARTOVANÝ A ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU. OBRAZ JE Z ROKU 1974.


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

 

Chramosta Cyril
 * 6.8.1908 Husinec (Prachatice)
 + 3.12.1990 Praha
 

 


malíř, grafik, ilustrátor, stavitel

 


Studium - Střední průmyslová škola stavební Praha, Uměleckoprůmyslová škola Praha - Blažíček Oldřich, Státní grafická škola - Střední průmyslová škola grafická - Vyšší škola uměleckého průmyslu Praha.

 

Členem skupiny Český fond výtvarných umění (ČFVU), od roku 1937 členem Sdružení jihočeských výtvarníků.

 

Žil a působil především v Praze, často se však vracel do rodného Husince. Měl rád Polabí, Mělnicko, v Obříství si zřídil ateliér.

 

Jeho námětem byly především rybníky, rybniční hospodářství a vše s tím spojené. Ilustroval také několik knih a časopisů.

 

Jeho obrazy jsou v mnoha českých i zahraničních sbírkách - například Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou či v Galerii hlavního města Prahy.

 

Za celoživotní dílo byl v roce 1978 oceněn titulem zasloužilý umělec a v roce 1988 titulem národní umělec.

 

Absolvoval řadu výstav v čechách například - Praha ( Bruselský pavilon, Mánes, Dům U Hybernů, Dům výtvarného umění atd.), Písek, České Budějovice, Olomouc, Litoměřice, Vodnany, Prachatice, Klatovy, Roudnice nad Labem atd., v zahraničí například v Domě kultury Bratislava.


 


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1949, Dva malíři: venkova a města (Cyril Chramosta, František Turek),


1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění


1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek)


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),


1994, Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1986 - 1990 s doplňky za předchozí léta Část 1. A - J), Národní knihovna České republiky, Praha


1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,


1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (IV. CH - J),


2001, Velký slovník osobností vědy a kultury příbramského regionu,


2006, Kdo byl kdo v českém a moravském rybářství,


2008, Berka Rudolf , Vodňany (literární, výtvarné, hudební), Městské muzeum a galerie Vodňany, Vodňany (Strakonice)


2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov (Pelhřimov).
 

Jméno autora: Chramosta Cyril ( 6.3.1908 - 3.12.1990 )
Typ: Rybářské

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení