ZÁTIŠÍ S TŘEŠNĚMI, JAHODAMI A DŽBÁNEM - BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK

ZÁTIŠÍ S TŘEŠNĚMI, JAHODAMI A DŽBÁNEM - BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Bělohlávek František
( 11.5.1924 -

STARÝ OBRAZ - ZÁTIŠÍ S TŘEŠNĚMI, JAHODAMI A DŽBÁNEM.

 

AUTOREM JE MALÍŘ FRANTIŠEK BĚLOHLÁVEK. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ. FOTO. POHODOVÝ OBRAZ, ZAJÍMAVÉ ZPRACOVÁNÍ, CELKOVĚ VELMI KVALITNÍ DÍLO.

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 49 X 37 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA SOLOLITOVÉ DESCE. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.

 

Bělohlávek František

narozen 11.5.1924 Nový Rychnov (Pelhřimov)

 

Malíř, ilustrátor, grafik, užitý grafik (plakáty, knižní obálky a grafické úpravy knih, exlibris, drobná grafika), autor realizací v oblasti výstavnictví a dotváření architektury (návrhy gobelínů a artprotisů, mozaiky, domovní znamení), vysokoškolský učitel.

 

1945 -1949 studoval Katedru výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy u profesorů ( Bouda Cyril, Denkstein Vladimír, Lidický Karel, Míčka Martin, Salcman Martin, Sejpka Josef )

 

Samostatně vystavuje od roku 1967 (CZ, I, D), kolektivně od roku 1959 (CZ, PL, D, JUG, GB, NL, A, RUS, S, B, F, H, USA, JAP).

 

Zastoupení ve sbírkách: Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, Památník národního písemnictví v Praze, Moravská galerie v Brně, Muzeum umění Olomouc, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně a soukromé sbírky.

 

Ceny (výběr): 3. cena na I. bienále užité grafiky v Brně za moderní řešení politického plakátu (1963), Vyznamenání prezidenta za zásluhy o výstavbu, Praha, (1967), jmenován zasloužilým umělcem (1988), Cena Statutárního města Olomouc za přínos ve výtvarné oblasti (2003).

 

Členství v uměleckých skupinách a spolcích: Radar, Svaz československých výtvarných umělců, Svaz českých výtvarných umělců, Unie výtvarných umělců Olomoucka (od 1990).
 

Jméno autora: Bělohlávek František ( 11.5.1924 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení