VLHAVSKÝ RYBNÍK - JIŽNÍ ČECHY - PROCHÁZKA GUSTA

VLHAVSKÝ RYBNÍK - JIŽNÍ ČECHY - PROCHÁZKA GUSTA

 

1490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Procházka Gusta

 

 

 

OBRÁZEK - VLHAVSKÝ RYBNÍK - JIŽNÍ ČECHY - AUTOREM JE MALÍŘ GUSTA PROCHÁZKA. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. OSOBITÝ, ZAJÍMAVÝ STYL MALBY.

 

 

Vlhlavský rybník

 

Vlhavský rybník patří mezi pět největších rybníků budějovicko – hlubocké soustavy a je desátým nejstarším rybníkem v jižních Čechách. V letech 1387-1388 se o jeho založení zasloužil vlhlavský vladyka Oneš. Nevíme však, kdo jej projektoval. Onšovu rybníku muselo ustoupit několik usedlostí náležejících vesnici Mahouši, jež byla pod správou zlatokorunského kláštera.

 

Od svého dokončení sloužil rybník kromě chovu ryb i k napájení příkopu vlhlavské tvrze. Část platů z výnosů chovu ryb ve Vlhlavském rybníce byla později Janem Hrůzou přidělena kaplanům němčického kostela. Rybník tedy po několik staletí – až do pozemkové reformy v roce 1920 – spravovala šlechta spolu s církevními představiteli němčického kostela. Vlhavský rybník slouží k chovu kaprů a výlov se zde koná jednou za dva roky. Vlhlavský rybník má dnes 105 hektarů vodní plochy a je poměrně mělký.

 

 

ZEZADU OBRÁZKU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, ROK ZHOTOVENÍ, ROZMĚRY, TECHNIKA ATD. - VŠE VIZ FOTO.

 


OLEJ NA NA PLÁTNĚ. ROZMĚRY VČETNĚ RÁMEČKU CCA 24 CM X 20 CM, RÁMEČEK JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ DROBNÉ OTLUKY. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. OBRAZ SE TĚŽKO FOTÍ, NA FOTKÁCH JSOU ODLESKY OD BLESKU, VE SKUTEČNOSTI VYPADÁ LÉPE NEŽ NA FOTKÁCH.

 

 

BYL NAMALOVÁN V ROCE 1985.BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. 

Jméno autora: Procházka Gusta
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení