Z ČIČMAN - NESÁZAL JOSEF

Z ČIČMAN - NESÁZAL JOSEF

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Nesázal Josef
(11.4.1884 -

 

 

 

OBRAZ - DŘEVĚNICE Z ČIČMAN. SIGNOVÁN A NÁZEV DÍLA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF NESÁZAL. PRO MALÍŘE TYPICKÝ STYL ZOBRAZENÍ FOLKLÓRU A VENKOVA. JEHO DÍLA JSOU VELMI OBLÍBENA, NEOBJEVUJÍ SE NA TRHU ČASTO, NEBOŤ NENAMALOVAL TOLIK OBRAZŮ JAKO JINÍ MALÍŘI, KTEŘÍ SE VĚNOVALI TÉTO TÉMATICE. KAŽDOPÁDNĚ PĚKNÝCH OBRAZŮ ZOBRAZUJÍCÍCH KROJE A FOLKLÓR JE NA TRHU VELMI MÁLO.

 

 

 

Čičmany (obec v oblasti Malá a Velká Fatra, Kysuca ) Slovensko

 

Nejjižnější a zároveň nejvýše položená obec žilinského okresu, je pro domácí i zahraniční návštěvníky atraktivní národopisnou lokalitou charakteristickou starobylými kroji, malování dřevěnicemi a svérázným folklórním projevům. Nachází se v čičmanskej kotlině pod vrchem Strážovec (1213m nv) a téměř u pramene řeky Rajčianka. O vzniku obce Čičmany existuje řada teorií, které vycházejíc z evidentních rozdílů ve způsobu stavění dřevěných domů, jejich výzdoby a jiných kulturních zvláštností, hovoří o německém, bulharském zda rumunském původu.

 

 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 36 CM X 26 CM, RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ TEMPEROVÉ BARVY NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN PŘIBLIŽNĚ V LETECH 1920-1940.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ.

 


DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Nesázal Josef

 

 

11.4. 1884 Nedašov u Uherského Brodu na Moravě

 


malíř krajinář v Brně, žák umělecko průmyslové školy v Praze, národopisné motivy, starobylé domy z Českých měst, Slovácka i Slovenska, vystavoval například v Rubešově galerii v Praze a v Brně. Pro veřejné práce a zemědělství maluje propagační obrazy vodních staveb.
 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1958, Babel Isaak Emmanuilovič , Rudá jízda, Oděské povídky, Povídky, Svět sovětů, nakladatelství Svazu československo-sovětského přátelství, Praha,
 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (IX. Ml - Nou).

Jméno autora: Nesázal Josef (11.4.1884 -
Typ: Kroje, folklór

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení