ZÁTIŠÍ S OVOCEM - FORET RUDOLF

ZÁTIŠÍ S OVOCEM - FORET RUDOLF

 

3490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Foret Rudolf
( 7. 2. 1918 - 6. 2. 1989 )

 

 

 

OBRAZ - ZÁTIŠÍ S OVOCEM OD MALÍŘE RUDOLFA FORETA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 61 CM X 46 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.
 


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

Rudolf Foret


* 7. 2. 1918

 

+ 6. 2. 1989


malíř, výtvarník, zpěvák

 

Narodil se v Podivíně, kde také absolvoval základní školu. Již zde se začalo u něj objevovat nadání k malířství a výtvarné cítění. Vyučil se malířem pokojů a dále navštěvoval výtvarnou školu, kde jej zasvětili do tajů malířského stojanu, štětců a plátna. Pracoval v Kloboukách v závodě Jihokov jako lakýrník, později přešel do místního Komunálního podniku jako malíř a natěrač. Dnes ještě můžeme vidět v některých domácnostech v průjezdu jeho malby na zdi.


To, co miloval a co měl tak rád, krajinu a přírodu, pestré vázy šeříků, vlčích máků nebo jen tak polního kvítí, ale i zvířata, zvláště koně. Jeho malířské nadání se nadále rozvíjelo právě díky jeho pílí a vůli, kde po večerech usedal doma ke stojanu s paletou barev a maloval, nám všem již známé obrazy, které jsou v mnoha domácnostech po celém břeclavském okrese.

 

Rád zpíval a měl rád sborový zpěv. Proto se i zapojil do pěveckého sboru v klobouckém kostele. Po odchodu z Klobouk bydlel v obci Krumvíř, kde se nadále věnoval malování. Zde si udělal malířský ateliér ve vinohradě a při skleničce dobrého vína nadále tvořil svá díla, ať už s loveckou tématikou, portréty či zátiší. Nakonec se mu stal ateliér ve vinohradě osudným, právě zde ukončil svůj bohatý a krásný - bohémský a tvůrčí život.

 

ZDROJ: syn Rudolf Foret, Brožura město Klobouky u Brna 2018

Jméno autora: Foret R.
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení