TŘEBÍČ - KREMLÁČEK JOSEF

TŘEBÍČ - KREMLÁČEK JOSEF

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kremláček Josef
( 5.3.1937 - 22.6.2015 )

 

 

ORIGINÁLNÍ SIGNOVANÁ BAREVNÁ LITOGRAFIE - TŘEBÍČ. SIGNOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA 66/200 VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ, GRAFIK A ILUSTRÁTOR - JOSEF KREMLÁČEK.CELKOVÉ ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 55 CM X 41 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU.
 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.
 

 

 

 

Kremláček Josef

 


* 5.3.1937 Třebíč

 


+ 22.6.2015 Třebíč

 


malíř, grafik, ilustrátor

 

 

 

Absolvoval Školu uměleckých řemesel v Brně a následně v letech 1964 – 70 studoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze v atelieru profesora Adolfa Hoffmeistera. Byl členem surrealistické skupiny Lacoste. Pracoval na revue Styx. Byl členem Centre international l´actualité phantastique et maghique v Bruselu. Byl členem surrealistické skupiny Stir up.

 

 

Věnoval se volné malbě, volné i užité grafice a především přes čtyřicet let ilustraci pro děti a mládež. Mezi ilustrátory vstoupil koncem šedesátých let obrazovým doprovodem slavného románu Daniela Defoe Robinson Crusoe. Ilustroval na sedmdesát knih pro naše a především zahraniční nakladatele a získal řadu významných ocenění.Tvořil především pomocí techniky dekalkomanie, kterou byl schopen přenést i do barevné litografie.

 

 

Uskutečnil přes sedmdesát samostatných výstav, první v roce 1966 v Malé galerii Trýbova klubu v Lékařské fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Brně, v Třebíči měl poslední samostatnou výstavu v roce 2007 (Galerie Malovaný dům), pět výstav uskutečnil v zahraničí (Německo a Rakousko), zúčastnil se četných kolektivních výstav doma i v zahraničí (Francie, Itálie, Rakousko, Německo, Maďarsko, Belgie, Argentina, Jugoslávie, Japonsko atd.), byl zastoupen na mnoha výstavách skupiny Stir up. Jeho díla jsou zastoupena v uměleckých sbírkách muzeí a galerií v České republice, Maďarsku, Bulharsku, Portugalsku, Chile, Argentině, Belgii, Francii, Itálii a Japonsku atd.

Jméno autora: Kremláček Josef ( 5.3.1937 - 22.6.2015 )
Typ: Malíři Vysočiny
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení