BERLÍN - GENDAMENMARKT - NĚMECKÁ A FRANCOUZSKÁ VĚŽ - BUCHHOLZ M.

BERLÍN - GENDAMENMARKT - NĚMECKÁ A FRANCOUZSKÁ VĚŽ - BUCHHOLZ M.

 

1800 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Buchholz M.

 

 

OBRAZ - BERLÍN - GENDAMENMARKT - NĚMECKÁ A FRANCOUZSKÁ VĚŽ. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE M. BUCHHOLZ RAD (RADIERUNG NĚMECKY LEPT) - VIZ FOTO.

 

 

Gendarmenmarkt (Berlín)

 

 

Jedním z nejkrásnějších míst v Berlíně je bezesporu Gendarmenmarkt. Jeho historie sahá až do 17. století a jméno nese podle názvu tehdejšího policejního pluku (gens d´amores), který měl v kompetenci správu kasáren, které se na náměstí nacházely ještě v 18. století. Rozlehlé náměstí má ve svém středu sochu Friedricha Schillera a proslulost mu zajistily také dvě katedrály v barokním stylu, které jej zdobí. Jde o Deutscher Dom a Francösischer Dom. První byl postaven na počátku 18. stoletÍ architektem Martinem Grünbergem a původně měl sloužit pouze jako prostý kostel. Po svém dokončení se však stal kongregací luteránské a kalvinistické církve. Jeho neoklasicistní věž s kupolí přibyla až na konci 18. století. Od roku 1992 je v Deutscher Domu k vidění výstava o historii a vývoji německé parlamentní demokracie.

 

Francösischer Dom byl stejně jako Deutscher Dom postaven na počátku 18. století a původně sloužil jako útočiště francouzským hugenotům. Přestože i Francösischer Dom má postranní věž s kupolí, byl od Deutscher Domu odlišen tím, že jeho věž není propojena s kostelem. Dnes zde najdete muzeum hugenotů.

 

 

ORIGINÁLNÍ LEPT NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ, CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 40 CM X 30 CM, LEPT JE NOVĚ ADJUSTOVÁN V JEDNODUCHÉM RÁMEČKU POD SKLEM SE ZADNÍ DESKOU A KLIPSNAMI. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Buchholz M.
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení