V ČERVNU NA HÁJKÁCH - ZÁKOUCKÝ LADISLAV

V ČERVNU NA HÁJKÁCH - ZÁKOUCKÝ LADISLAV

 

6990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Zákoucký Ladislav
( 3.5.1916 - 30.11.2005 )

 

 

 

OBRAZ - V ČERVNU NA HÁJKÁCH. SIGNOVÁN, NÁZEV DÍLA A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ A GRAFIK LADISLAV ZÁKOUCKÝ.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 67 CM X 52 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1955.

 

 

JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, DÍLO TÉTO KVALITY BUDE S VELKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ ČASEM DÁLE STOUPAT NA CENĚ.

 


ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE, ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

 

 

Zákoucký Ladislav

 


* 3.5.1916 Sušno, Kropáčova Vrutice (Mladá Boleslav)

 


+ 30.11.2005 Rychnov u Jablonce nad Nisou (Jablonec nad Nisou)

 


grafik, malíř

 

 

členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)
 

 

 

Rodák ze Sušna u Mladé Boleslavi byl citově připoután k Českému ráji, jehož krajina jej neustále vábila i v dobách, kdy už byl trvale usazen v Rychnově u Jablonce nad Nisou, který se mu stal domovem. Narodil se v roce 1916 v chudé rodině domácího brusiče českých granátů a dětství prožil v Rovensku pod Troskami. Poté vystudoval reálku v nedalekém Turnově, kde se díky kvalitním profesorům seznámil se základy kreslení. Zájem o výtvarnou tvorbu se dál prohluboval, ale plány pokusit se o výtvarná studia narušila válka.

 

Nakonec se velké přání Ladislava Zákouckého přece jen naplnilo. Už téměř jako třicetiletý byl přijat ke studiu na Pedagogické fakultě University Karlovy v Praze, kde studoval obory výtvarná výchova a deskriptiva. Měl výborné učitele, kteří jej vybavili nejen pro pedagogickou práci, ale také pro uměleckou dráhu malíře a grafika. Profesoři Cyril Bouda, Karel Pokorný, Martin Salcman, Josef Sejpka.

 

Na konci čtyřicátých let minulého století Ladislav Zákoucký svá studia ukončil a jako učitel kreslení přišel do Rychnova u Jablonce nad Nisou, místa s mimořádně bohatými malířskými tradicemi. V novém působišti se usadil a žil a tvořil zde po celý zbytek svého života.

 

V padesátých letech vystřídal několik učitelských míst, poté byl knihovníkem a v sedmdesátých letech působil v Oblastní galerii v Liberci. Přitom pokračoval v umělecké činnosti – kreslil, maloval a vytvářel grafické listy.

 

Jako výtvarník byl Ladislav Zákoucký samotářského založení a jeho tvorba vznikala v tichém spojení s krajinou a přírodou, kterou tolik miloval. Ve světě výtvarného umění se pohyboval spíše tiše a nesměle a přílišná skromnost a sebekritika mu bránily výrazněji se prosadit mezi svými generačními vrstevníky. Navzdory tomu je umělecká pozůstalost Ladislava Zákouckého bohatá a různorodá škálou výtvarných technik a námětů. V roce jeho nedožitých devadesátin proběla v prostorách rychnovského městského muzea výstava, na níž byl odkaz rychnovského umělce představen veřejnosti.

 

ZDROJ: rychnovjbc.cz - Jan Strnad 7.1.2006

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1985, Čubrda Zdeněk , Severočeská grafika, Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem,

 

2010, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců (XXI. W - Ž).

Jméno autora: Zákoucký Ladislav ( 3.5.1916 - 30.11.2005 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení