BÁSNÍK A MÚZA - ŘÍHÁNEK DALIBOR

BÁSNÍK A MÚZA - ŘÍHÁNEK DALIBOR

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 6. 2024

Jméno autora: Říhánek Dalibor
( 8.3.1946 -

 

 

OBRAZ - BÁSNÍK A MÚZA. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ MALÍŘ DALIBOR ŘÍHÁNEK.


ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK DÍLA ČFVU KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, ROZMĚR - VŠE VIZ FOTO.


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 42,5 CM X 37,5 CM, SAMOTNÁ KRESBA 32 CM X 26 CM. KOMBINOVANÁ TECHNIKA - PERO A TUŠ NA PAPÍŘE, NANÁŠENO MÍSTY POMOCÍ RUKOU, MÍSTY KOLOROVÁNO SNAD PASTELEM. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL VYTVOŘEN V ROCE 1985.


POKUD CHCETE KVALITU URČITĚ BUDETE SPOKOJENÍ. JEDNÁ SE O VÝBORNÉ DÍLO KVALITNÍHO MALÍŘE A GRAFIKA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.


BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Říhánek Dalibor

 


* 8.3.1946 Plzeň (Plzeň-město)

 


keramik, pedagog, grafik, malíř

 

 

Žák profesora Bohumila Dobiáše st. na Střední Průmyslové škole keramické v Bechyni, prof. F. Jiroudka na AVU v Praze. Malíř, grafik, sochař, pedagog. V roce 1972 absolvoval stipendijní pobyt v oboru malba u Zorana Petroviče v Bělehradu a 1983 na Academia di belle Arti v Římě u Emilia Greca v oboru malba a plastika. Při ročním studijním pobytu v Itálii nemohl tak citlivý autor zůstat nedotčen díly italských mistrů: počínaje Giottem a Massaciem a přes Michelangela po současníky, jakými jsou Renato Guttuso, Giacomo Manzú a Emilio Greco. Právě u posledně jmenovaného Dalibor Říhánek pobýval. V letech 1972 - 1999 je ve svobodném povolání, od 1999 vyučuje grafiku a textil na Soukromé střední umělecké škole v Písku.

 

Uspořádal nespočet samostatných výstav a zúčastnil se řady kolektivních výstav. Samostatně vystavoval v dlouhé řadě českých měst. Například: Malá galerie, Praha - Žižkov 1970; Hudební divadlo v Karlíně, Praha 1972; Galerie Mánes, Praha 1973; Muzeum středního Pootaví, Strakonice 1975; Muzeum - zámek, Kladno 1977; Galerie Kotnov, Tábor 1978; Výstavní síň - knihovna, Milevsko 1985; Galerie Díla, Mariánské Lázně 1986 atp. Písecké kulturní jaro roku 2001 zahájilo kromě jiného Říhánkovou výstavou v Galerii Portyč atd. atd. atd.

 

Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje keramice, plastice, malbě, kresbě, grafice, textilu, skleněným a kamenným mozaikám a vitrážím. Spolupracuje s architektem při vytváření komorní a monumentální tvorby pro banky, pojišťovny, nemocnice, hotely, ale i pro soukromé zájemce a sběratele. Svými díly je zastoupen ve státních a soukromých sbírkách a institucích.

Jméno autora: Říhánek Dalibor ( 8.3.1946 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení