STEZKA U JEZERA "KMOTRŮ" TEGERNSEE - NÉMETH F.

STEZKA U JEZERA "KMOTRŮ" TEGERNSEE - NÉMETH F.

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Németh F.

 

 

 

OBRAZ - STEZKA U JEZERA "KMOTRŮ" - TEGERNSEE. AUTOREM JE MALÍŘ F. NÉMETH. SIGNOVÁN VLEVO DOLE UVNITŘ SAMOTNÉHO AKVARELU A DÁLE SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. NÁZEV DÍLA - VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 

 

Jezero "kmotrů" Tegernsee

 

 

Tegernsee rozkládající se na severu Bavorska, asi 50 km od Mnichova. Jezero je 6 km dlouhé, 2 km široké a dosahuje hloubek až 72 m. Hlavní vstupní branou do údolí je městečko Gmund umístěné na severním břehu jezera, dál jej obklopují Rottach-Egern, Bad Wiessee, Abwinkl a stejnojmenné město Tegernsee.

 

Tegernsee je nádherné jezero obklopené vrcholky bavorských Alp. Už za doby Třetí říše si u domácích a nejen jich vysloužilo trochu hanlivé, trochu posměšné jméno Lago di Bonzo. Termín der Bonze [bonce] se v němčině hovorově používá pro osoby z politické, hospodářské či společenské sféry se zákulisním vlivem větším než by se slušelo. Zkrátka pro všechny ty hodné pány, kterým dnes v českém kontextu asi nejlépe odpovídá slovo kmotr.

 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 64 CM X 50 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1942.BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Németh F.

Přihlášení