BRÁNA DO STARÉHO CENTRA SIGHISOARA RUMUNSKO (HRABĚ DRACULA) - LOUŽENSKÝ GUSTAV

BRÁNA DO STARÉHO CENTRA SIGHISOARA RUMUNSKO (HRABĚ DRACULA) - LOUŽENSKÝ GUSTAV

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 23. 7. 2024

Jméno autora: Louženský Gustav
( 31.5.1911 -

 

 

OBRAZ - BRÁNA DO STARÉHO CENTRA SIGHISOARA - TRANSYLVÁNIE RUMUNSKO (HRABĚ DRACULA). AUTOREM JE KVALITNÍ, ARCHITEKT, MALÍŘ GUSTAV LOUŽENSKÝ. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. NÁZEV DÍLA VLEVO DOLE A TAKÉ ZEZADU - VIZ FOTO.

 

 

Sighişoara (nem. Schäßburg, maď. Segesvár, lat. Castrum Sex)

 

město v rumunské župě Mureș. V roce 2009 mělo 32 386 obyvatel. Mezi nejvýznamnější památky patří 64 metrů vysoká Hodinová věž s orlojem, na kterém defilují alegorické postavy ztvárňující různé hříchy a neřesti. Nachází se v historické oblasti Transylvánie. Sighisoara si zachovala rysy malého středověkého opevněného města. V roku 1999 bylo historické centrum města zapsané do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Sighisoara žije rovněž z posmrtné slávy „národního hrdiny“, hraběte Draculy. Podle Stockerovy pohádky pro dospělé se právě ve Sighisoře narodil a pobýval na nedalekém hradu Bran.ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, EVIDENČNÍ ČÍSLA, TEHDEJŠÍ CENA, RAZÍTKO ČFVÚ ATD. - VŠE VIZ FOTO.


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 39 CM X 29 CM, KRESBA - TUŽKA NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. OBRAZU BY PROSPĚLA NOVÁ ADJUSTACE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Louženský Gustav

 

 

* 31.5.1911 Hradec Králové

 

 

architekt v Hradci Králové, architekturu studoval v Praze - 1929 - 1935 České vysoké učení technické (Fakulta architektury a pozemního stavitelství ) Engelův žák.

 

Věnoval se architektuře, například mezi roky 1940 a 1941 realizoval v Hradci Králové dvoupatrovou vilu pro geologa Františka Sternwalda, uplatnil zde vliv funkcionalismu a motivy typické pro středomořskou architekturu.

 

Věnoval se ale i malbě a kresbě, byl členem Českého fondu výtvarných umělců (ČFVÚ).

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH

 

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VII. L - Mal),

 

2009, Potůček Jakub , Hradec Králové: Architektura a urbanismus 1895-2009, Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Jméno autora: Louženský Gustav ( 31.5.1911 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení