HRADEC KRÁLOVÉ - PRAŽSKÝ MOST PŘES LABE - MUZEUM VÝCHODNÍCH ČECH - HROCH

HRADEC KRÁLOVÉ - PRAŽSKÝ MOST PŘES LABE - MUZEUM VÝCHODNÍCH ČECH - HROCH

 

1992 Kč

2490 Kč Sleva 498 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Hroch

 

 

OBRAZ - HRADEC KRÁLOVÉ - PRAŽSKÝ MOST PŘES LABE A MUZEUM VÝCHODNÍCH ČECH. SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ HROCH.

 


NEVÍM PŘESNĚ O JAKÉHO HROCHA SE JEDNÁ, DOBRÝCH MALÍŘŮ S TÍMTO JMÉNEM BYLO A JE HNED NĚKOLIK. KAŽDOPÁDNĚ JE NA PRVNÍ POHLED VIDĚT, ŽE SE JEDNÁ O VELMI KVALITNÍ A ZAJÍMAVÉ DÍLO S OSOBITÝM STYLEM ZPRACOVÁNÍ.
 


AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ, ROZMĚRY RÁMU CCA 60 CM X 44 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1969.BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

 

Hradec Králové - Muzeum východních čech

 

Budova ve městě vznikala v letech 1908-1912 podle návrhu významného českého architekta Jana Kotěry. Na výzdobě se podíleli i další čeští umělci - sochař Vojtěch Sucharda, malíři Jan Preisler, František Kysela nebo Josef Novák. Ročně se zde pořádá 10 -15 tematických výstav, ve stálé expozici se mimo jiné nacházejí tři interaktivní modely podoby města v období středověku, vojenské pevnosti a v současnosti.

 

Stavba budovy, která byla určena pro obě městská muzea, byla dokončena ještě před vypuknutím první světové války, v jejímž průběhu však byla činnost velmi omezena na několik výstavních akcí. Největší rozkvět muzea, jeho sbírek i odborné a publikační činnosti je spojen s osobou městského tajemníka Ludvíka Domečky, který spravoval sbírky v letech 1895 až 1937.  

 

Budova byla od začátku projektována jako muzejní a je jedinou Národní kulturní památkou ve městě. Arch. Jan Kotěra navrhl i její interiéry včetně nábytku a dalšího vybavení. Bronzová socha chlapce, kterou drží alegorické ztvárnění Průmyslu na fasádě (druhá představuje Historii), symbolizuje město Hradec Králové.

 

 

 

Hradec Králové - Pražský most

 

Jednoobloukový železný most přes řeku Labe byl postaven v roce 1910 podle J. Kotěry na místě původního pevnostního mostu. Most má typické kamenné zábradlí a konstrukce mostu je opatřena osvětlovacími stožáry a oblouky nad vozovkou. Čtyři kruhové stavby na předmostích slouží jako kiosky. 

Jméno autora: Hroch

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení