PORTRÉT - PROFESOR ŘEDITEL VÁCLAV OPATRNÝ - NACHTIGAL FRANTIŠEK

PORTRÉT - PROFESOR ŘEDITEL VÁCLAV OPATRNÝ - NACHTIGAL FRANTIŠEK

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Nachtigal František
( 4.10.1894 - ? )

 

 

OBRAZ - PORTRÉT - PROFESOR ŘEDITEL VÁCLAV OPATRNÝ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ FRANTIŠEK NACHTIGAL.ZEZADU OBRAZU JE NA BLIND RÁMU VYRYTO - PROFESOR ŘEDITEL VÁCLAV OPATRNÝ - VIZ FOTO.

 

Václav Opatrný

 

* 21. září 1882 Pardubice

 

+ 1964 Pardubice

 

byl lidovecký politik a v letech 1934 - 1939 ředitel reálného gymnázia v Pardubicích.

 

Život

 

V roce 1938 kandidoval za Československou stranu lidovou v komunálních volbách na prvním místě kandidátky a strana získala tři mandáty.

 ROZMĚRY CCA 57,5 CM X 46,5 CM, OLEJ NA PLÁTNĚ. V PLÁTNĚ NEJSOU NIKDE ŽÁDNÉ DÍRY POUZE NA DVOU MÍSTECH OTLAČENO DOVNITŘ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1934.

 


JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.

 


ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 


OBRAZ MŮŽETE POVĚSIT TAKTO NA BLIND RÁMU ČI ZARÁMOVAT. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

 

Nachtigal František

 


* 4.10.1894 Lubná

 


malířství, grafika, pedagogika, portrétní malba

 

  

Malíř a grafik, profesor kreslení a grafických technik grafické školy v Praze XII. Studoval zprvu architekturu na české technice v Praze (u prof. Adolfa Liebschera, Jany Kouly aj.), potom v letech 1914 - 1920 na Umělecko-průmyslové škole pražské (u prof. Emanuela Dítěte, K. Špillara a V. H. Brunnera). Soukromě se učil grafice u Maxe Švabinského. Maloval podobizny, krajiny i figurální kompozice (např. portréty notáře Ferdinanda Hejny, prof. Makariusa, Františka Uřídila, Ing. Průši v Kutné Hoře, prof. A malíře Františka Lexy v Rakovníku aj.).

 

Jako grafik byl činný v oboru litografie, leptu, dřevorytu, knižních úprav a vazeb, i v dekorativním písmu. Navrhoval diplomy, plakáty apod. Tvořil ex libris. Pro loutkové divadlo v Kutné Hoře namaloval proscénium, oponu a ostatní dekorace. Vystavoval v Bratislavě, v Kutné Hoře a v Praze (1924 – výstava malovaného skla, čestný diplom. V srpnu a v září 1941 vystavoval na výstavách „Malíři Čáslavska“ v Třemošnici a v Čáslavi.

  

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

  

1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (IX. Ml - Nou).

 

 

Jméno autora: Nachtigal František ( 4.10.1894 - ? )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení