AKT SEDÍCÍ ŽENY - NEZNÁMÝ AUTOR

AKT SEDÍCÍ ŽENY - NEZNÁMÝ AUTOR

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Neznámý autor

 

 

 

OBRAZ - AKT SEDÍCÍ DÍVKY. OBRAZ BYL ZŘEJMĚ NAMALOVÁN PODLE OBRAZU "KOUPAJÍCÍ SE DÍVKA SEDÍCÍ NA SKÁLE" ČI "DÍVKA NA KAMENI" OD ZNÁMÉHO SVĚTOVÉHO MALÍŘE - AUGUSTA RENOIRA.

 

 

PIERRE AUGUSTE RENOIR (1841 – 1919)

 

Dívka na kameni jak je obraz pojmenován, zobrazuje mladou dívku chystající se ke koupaní v rybníce. V tomto, a na podobných obrazech Auguste Renoir často zkoumal působení světla na lidském těle. Zpracování je smyslné. Zobrazení těla vykazuje obvyklou jemnost Renoirova stylu s rozmazanými konturami a plným zaujetím působení světla na kůži.

 

Jeden z největších francouzských impresionistů. Maloval skromně, s pokorou studoval díla jiných malířů. Jeho malby jsou přitom spontánní s volnými, jemnými tahy štětce. Courbet jej inspiroval k zobrazovaní každodenních výjevů běžných lidí, Corot Renoira ovlivnil svou láskou k přírodě a používáním jemných tónů. Nejvíce Renoira ovlivnil Manet, známý svou barvitostí, malou prostorovou hloubkou a širokými tahy štětce. Renoirovy obrazy jsou bezprostřední, zachycují optimistickou atmosféru pařížských ulic a kaváren. Akty jsou proslulé čistotou, jemností, hrou světla na lidském těle. Mezi Renoirova neznámější díla je řazen obraz Houpačka (zachycující okamžik milého dvoření, sváteční chvíli plnou barev a světla). Moulin de la Galette (symbol impresionismu ukazující letní taneční slavnost pod širým nebem). Snídaně veslařů – idealizovaný portrét Renoirových přátel, včetně budoucí manželky. Obraz pět ukazuje bezstarostnost tehdejších vyšších vrstev a způsob trávení volného času. Mezi ceněné patří i série tří obrazů Tanec na venkově, Tanec v Bougivalu a Tanec ve městě (mistrně namalovaný pohyb a atmosféra tance).

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 57 CM X 51 CM, RÁM JE KRÁSNĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ DROBNÉ OTLUKY. OLEJ NA DESCE ČI NA TVRDÉM KARTONU, NA MALBĚ JSOU MÍSTY ODĚRKY A JEDEN ŠKRÁBANEC VPRAVO DOLE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU, VE SKUTEČNOSTI JE OBRAZ HEZČÍ NEŽ NA FOTKÁCH.OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1940-60.BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Neznámý autor
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení