PRAHA - POHLED NA HRADČANY - TVRDÍK VLADIMÍR

PRAHA - POHLED NA HRADČANY - TVRDÍK VLADIMÍR

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Tvrdík Vladimír
( 2.9.1922 - 26.1.2001 )

 

 

 

OBRAZ - PRAHA - POHLED NA HRADČANY (PRAGENSIA). SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ VLADIMÍR TVRDÍK.


ROZMĚRY RÁMU ÚCTYHODNÝCH CCA 95 CM X 61 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN PŘIBLIŽNĚ V ŠEDESÁTÝCH ČI SEDMDESÁTÝCH LETECH 20. STOLETÍ.

 


POKUD CHCETE KVALITU, NEVÁHEJTE - URČITĚ BUDETE SPOKOJENI, BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 


Vladimír Tvrdík

 


* 02.09.1922
 + 26.01.2001
 malíř, učitel

 
V dětství se přestěhoval s rodiči na Čáslavsko. V Čáslavi vystudoval učitelský ústav a odešel učit do Čepiroh na Mostecku. Zde se seznámil se svou ženou Vlastou. V té době se již plně věnoval malování. Dále pracoval jako zástupce ředitele základní školy v Dolních Počernicích, kde prožil největší část svého života. V letech 1973-1982 působil jako ředitel základní školy v Úvalech. Po odchodu do důchodu se plně věnoval malířství. Inspiraci čerpal v rodných jižních Čechách. Maloval zejména krajinky.

Vyznání malíře Vladimíra Tvrdíka k jihočeské krajině, které zaznělo u příležitosti jedné z výstav jeho obrazů. :

"Tvořím déle než 50 let a vždy mě inspirovala má největší životní láska - příroda jižních Čech, ve které jsem se narodil a která mi svou něžnou krásou dává podnět, abych se ji snažil znázornit, ale i přebásnit tak, jak na mě působí. Svou náladou, půvabem, něhou i citem. Jsou to zejména třeboňské rybníky, které mě stále přitahují svou krásou. Stojím před nimi s úžasem, ať jsou to jejich zářivá jitra, či kouzelné podvečerní nálady. Rád se s nimi laskám pohledem za zvuku kvílejících racků, létajících nad červenavým rákosím, a vdechuji nasládlý pach puškvorců a bažin. Pozoruji let elegantních krasavic volavek, které číhají nad temnými vodami na svou kořist. Miluji hluboké jihočeské hvozdy plné borůvek, sladkých malin a hub. Miluji lesy plné zvěře, lesy, které nám nad hlavou tiše šumí, ale i lesy, které se dovedou pod vichrem proměnit v divokou bouři.Obdivuji i mohutné hráze rybníků lemované staletými duby, které svým věkem pamatují doby našich slavných dějin - některé i Žižku. A přesto je tento kraj často zadumaný. Proto není divu, že se často objevuje v mých obrazech, v nichž se snažím porozumět a vyznávat se stříbrné kráse jeho půvabných vod a zadumanosti jeho lesů.

To je moje vyznání mému kraji. Tak jej vnímám, cítím a miluji, a tak se mu vzdávám. "
 

Jméno autora: Tvrdík Vladimír ( 2.9.1922 - 26.1.2001 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Přihlášení