CESTA DO SMRKOVÉHO LESA - TVRDÍK VLADIMÍR

CESTA DO SMRKOVÉHO LESA - TVRDÍK VLADIMÍR

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Tvrdík Vladimír
( 2.9.1922 - 26.1.2001 )

 

 

 

OBRAZ - CESTA DO SMRKOVÉHO LESA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ VLADIMÍR TVRDÍK.

 

ROZMĚRY RÁMU ÚCTYHODNÝCH CCA 102 CM X 33 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ UHEL ČI TUHA NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAKRESLEN PŘIBLIŽNĚ V ŠEDESÁTÝCH AŽ SEDMDESÁTÝCH LETECH 20. STOLETÍ.

 

 

OBRAZ JE ÚŽASNĚ DEKORATIVNÍ, BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A OZDOBOU VAŠICH PROSTOR.
 

 Vladimír Tvrdík


 

* 02.09.1922


 

+ 26.01.2001


 

malíř, učitel

 


V dětství se přestěhoval s rodiči na Čáslavsko. V Čáslavi vystudoval učitelský ústav a odešel učit do Čepiroh na Mostecku. Zde se seznámil se svou ženou Vlastou. V té době se již plně věnoval malování. Dále pracoval jako zástupce ředitele základní školy v Dolních Počernicích, kde prožil největší část svého života. V letech 1973-1982 působil jako ředitel základní školy v Úvalech. Po odchodu do důchodu se plně věnoval malířství. Inspiraci čerpal v rodných jižních Čechách. Maloval zejména krajinky.

Vyznání malíře Vladimíra Tvrdíka k jihočeské krajině, které zaznělo u příležitosti jedné z výstav jeho obrazů. :

"Tvořím déle než 50 let a vždy mě inspirovala má největší životní láska - příroda jižních Čech, ve které jsem se narodil a která mi svou něžnou krásou dává podnět, abych se ji snažil znázornit, ale i přebásnit tak, jak na mě působí. Svou náladou, půvabem, něhou i citem. Jsou to zejména třeboňské rybníky, které mě stále přitahují svou krásou. Stojím před nimi s úžasem, ať jsou to jejich zářivá jitra, či kouzelné podvečerní nálady. Rád se s nimi laskám pohledem za zvuku kvílejících racků, létajících nad červenavým rákosím, a vdechuji nasládlý pach puškvorců a bažin. Pozoruji let elegantních krasavic volavek, které číhají nad temnými vodami na svou kořist. Miluji hluboké jihočeské hvozdy plné borůvek, sladkých malin a hub. Miluji lesy plné zvěře, lesy, které nám nad hlavou tiše šumí, ale i lesy, které se dovedou pod vichrem proměnit v divokou bouři.Obdivuji i mohutné hráze rybníků lemované staletými duby, které svým věkem pamatují doby našich slavných dějin - některé i Žižku. A přesto je tento kraj často zadumaný. Proto není divu, že se často objevuje v mých obrazech, v nichž se snažím porozumět a vyznávat se stříbrné kráse jeho půvabných vod a zadumanosti jeho lesů.

To je moje vyznání mému kraji. Tak jej vnímám, cítím a miluji, a tak se mu vzdávám. "

Jméno autora: Tvrdík Vladimír ( 2.9.1922 - 26.1.2001 )
Dostupnost: Skladem - pouze dostupné obrazy

Alternativní produkty

Přihlášení