DŘEVĚNÁ STUDNA NA PODKARPATSKÉ RUSI - JACURA LADISLAV

DŘEVĚNÁ STUDNA NA PODKARPATSKÉ RUSI - JACURA LADISLAV

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Jacura Ladislav
( 8.10.1913 - 1.10.2004 )

 

 

 

OBRAZ - DŘEVĚNÁ STUDNA NA PODKARPATSKÉ RUSI. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE ZŘEJMĚ ZNÁMÝ TEXTAŘ LADISLAV JACURA - POSUĎTE SAMI DLE SIGNATURY, MOTIVU A STYLU ATD.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 35 CM x 29 CM, RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ORIGINÁLNÍ LEPT NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

OBRAZ JE Z ROKU 1933.

 

BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

 

Ladislav Jacura

 


* 8.10.1913 Sevluš dnes Vinogradovo - tehdejší Podkarpatská Rus

 


† 1.10.2004 Praha

 

 

malíř, grafik, hudební skladatel

 

 

V útlém věku tří a půl let mu zemřela maminka. Tatínek byl ve válce a dostal pouhé tři dny opušták na vyřízení rodinných záležitostí. Synovi tak nalezl v rychlosti náhradní matku, která jej měla vychovávat. Macecha ale k dítěti nic necítila. Přivykl tvrdým poměrům a musel se svou pílí, odkázán sám na sebe, prosekat životem. Učitel radil otci aby se vyučil knězem, protože se dobře učil, sám Ladislav Jacura s tím ovšem nesouhlasil a tak se vydal jako 16ti letý se stokorunou v kapse do Prahy. 

 

Udělal zkoušku na grafickou školu v Praze a byl přijat. S ohledem na finanční potíže byl však nucen školu opustit. Zhotovoval lidem do knih EX LIBRIS, maloval krajinky, dělal lepty podkarpatských kostelíčků a přijímal i jakákoliv jiná zaměstnání. Pracoval tak například jako úředník či jako dělník.

 

V roce 1935 kdy se vrátil z vojny složil zamilovaný básničku s názvem " Dejte se rozvést má krásná paní ", kterou mu zhudebnil skladatel dechové hudby Alois Aust. Tango se stalo velkým šlágrem a tím počala jeho kariéra hudebního skladatele. Byl velmi úspěšný textař, který spolupracoval asi se 40ti hudebními skladateli. Často je také nazýván králem textařů. Napsal k nepřebernému množství úspěšných melodií na míru šitý text. Během jeho aktivního věku se nacházeli na scéně dechovky asi těžko lidi, kteří by nějakým způsobem s Jacurou bezprostředně nespolupracovali.

Jméno autora: Jacura Ladislav ( 8.10.1913 - 1.10.2004 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení