INTERIÉR KOSTELA - ČEJKA JAN

INTERIÉR KOSTELA - ČEJKA JAN

 

12990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Čejka Jan
( 30.6.1888 - 1.7.1934 )

Obraz - Interiér kostela. Autorem je akademický malíř Jan Čejka. Signován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality. Na první pohled je vidět, že Jan Čejka si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo.

 

Rozměry včetně rámu cca 79 cm x 65 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu či desce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1900-30.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Čejka Jan

 


* 30.6.1888 Jičín

 


+ 1.7.1934 Jičín

 


malíř

 

 

Studoval na umělecko průmyslové škole v Praze u profesora Emanuela Dítěte a na pražské akademii u profesora Maxmiliána Pirnera, vystavoval například v Rubešově salonu, či v roce 1928 - Výstava soudobé kultury v Brně, Obchodně - průmyslový palác, Brno. Maloval olejem i pastelem krajiny, podobizny, zátiší i národopisné žánry.

 

Působil v Jičíně. Léta hrál na violoncello v různých jičínských komorních souborech. Poslední léta života byl profesorem výtvarné výchovy na pražské reálce.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1928, Výstava soudobé kultury v Brně,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K).

 

Jméno autora: Čejka Jan ( 30.6.1888 - ?.7.1934 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení