PŘEDJAŘÍ - BARTOŠ ZBYNĚK

PŘEDJAŘÍ - BARTOŠ ZBYNĚK

 

12990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Bartoš Zbyněk
( 26.03.1923 - 11.9.2010 )

 

 

OBRAZ - PŘEDJAŘÍ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ ZBYNĚK BARTOŠ. OSOBITÝ STYL MALBY BLÍŽÍCÍ SE ABSTRAKCI.


ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK DÍLA - ČFVÚ, KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, ROZMĚRY, TEHDEJŠÍ CENA, RAZÍTKA ATD. - VŠE VIZ FOTO.


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 60 CM X 50 CM. KOMBINOVANÁ TECHNIKA NA PLÁTNĚ, KTERÉ JE FIXOVÁNO NA KARTON. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1984.


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


BUDE ŠPERKEM VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR.
 

 
Bartoš Zbyněk


 

 

* 26.3.1923 v Častolovicích
 

 

 

+ 11.9.2010 v Častolovicích


 

malířství, grafika


 

členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 


Po absolvování základního vzdělání v rodné obci vystudoval v letech 1941-1942 Reálné gymnázium v Kostelci nad Orlicí a v letech 1945-1948 a 1968-1968 Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 1951 postupně pracoval jako návrhář jablonecké bižuterie a zástupce vedoucího propagačního oddělení podniku zahraničního obchodu Jablonex. Organizoval výstavy a módní přehlídky PZO Jablonex a Centrotex v zemích tehdejšího východního bloku, Itálii a Švédsku. Společně s manželkou Boženou vychovával dva syny Bořka a Michala. Do Smržovky se přestěhoval v roce 1952 a žil zde s rodinou až do roku 1993, kdy odešel zpět do Častolovic, kde bydlel v rodinném domku v ulici Žižkova a věnoval se své oblíbené zahrádce nebo radioamatérství. Smržovka a její okolí mu učarovaly, staly se jeho trvalou inspirací ve výtvarné práci. Manželka Božena Bartošová pracovala celý život v jabloneckém podniku Obnova v opravně obuvi.

Zbyněk Bartoš maloval od dětských let. Jeho raná tvorba je spojená s krajinou kolem Častolovic. Osobně se poznal s malířem Antonínem Hudečkem (1872–1941), ke kterému se přidal a chodil s ním malovat častolovickou i okolní krajinu., přičemž se učil zejména malířské technice. Vzorem mu byl malíř AVU Otakar Nejedlý (1883–1957), u kterého studoval, a kterého si vážil jako výtečného učitele a člověka příkladných morálních vlastností, charakteru a smyslu pro humor. Nejčastějšími motivy jeho obrazů jsou krajina, stromy, lesy a podhůří. Maloval na plátno, překližku temperami a olejovými barvami.

Kromě malování zaznamenal i úspěchy s užitnou grafikou, propagačními materiály k výstavám, nástěnnými kalendáři, spoluprací při instalací výstav v Polsku, SSSR, Itálii, Švédsku a Jugoslávii. V roce 1979 měl výstavu v Jablonci nad Nisou, roku 1985 vystavoval v Liberci.

ZDROJ: Smržovský zpravodaj - prosinec 2009 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
 1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č).

 

Jméno autora: Bartoš Zbyněk ( 26.03.1923 - 11.9.2010 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení