CHALOUPKY V ZIMNÍ KRAJINĚ - KNYTTL BOHUMIL

CHALOUPKY V ZIMNÍ KRAJINĚ - KNYTTL BOHUMIL

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Knyttl Bohumil
( 4.5.1903 - 20.8.1977 )

 

 

 

OBRAZ - CHALOUPKY V ZIMNÍ KRAJINĚ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ BOHUMIL KNYTTL.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 73 CM X 59 CM, RÁM JE DŘEVĚNÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. V PLÁTNĚ JSOU TŘI MENŠÍ DÍRKY (PLÁTNO NECHYBÍ - POUZE TAKOVÉ MINI ČÁRKY - STAČÍ PODLEPIT), KTERÉ NEJSOU MOC VIDITELNÉ - VIZ POSLEDNÍ FOTKA. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1930-60.
 

 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 

 

 

Knyttl Bohumil

 


* 4.5.1903 Kobylice u Nového Bydžova

 


+ 20.8.1977 Ostrava (Ostrava-město)

 

 

V roce 1915 mu zemřeli oba rodiče a sourouzenci na tuberkulózu. Jeho strýc se stává jeho poručníkem. Studuje rolnickou školu v Novém Bydžově a Kutné Hoře. Po dosažení plnoletosti se i přes odpor příbuzných vydává na zkušenou do zahraničí. Procestoval Albánii, Bulharsko, Jugoslávii, Itálii. Studuje malířství a restaurátorství na akademii v Bělehradě u Branka Popoviče a Milana Milanoviče. Následně od roku 1925 žije v Pardubicích a pracuje jako restaurátor.

 

V roce 1937 se žení s Boženou Slavíkovou a stěhuje se s ní na Slovensko. Tam vytváří cyklus obrazů "Slovenský ráj", které následně vystavoval v řadě slovenských měst. Přátelí se s Jankem Alexym a Milošem Bazovským a je zde pod vlivem díla malíře Zoltána Palugyaye (1898-1935). Po návratu ze Slovenska žije a pracuje na chatě v Lipí u Náchoda (Peklo). Po požáru chaty se vrací do Střemošic k rodičům manželky. Následně žije a maluje v Luži, kde se mu také narodila dcera Světlana. Poté se stěhuje do Příchovicích u Tanvaldu.

 

Absolvoval téměř 60 samostatných i mnoho společných výstav. Od roku 1950-1971 žije v Liberci, kde si zřizuje restaurátorský ateliér. Pracuje jako restaurátor pro Severočeskou galerii v Liberci a pro Národní galerii. K jeho hlavním restaurátorským počinům patří kromě olejů na plátně (Karel Škréta, Franz Lenbach, Wilhelm Leibl, Eugen Jettel aj.) i restaurování obrazů a fresek na zámku ve Frýdlantu, 12 lunet v klášteře v Hejnicích, stropní fresky liberecké radnice, freska Jana Křtitele (domnělý portrét K. H. Máchy) od Františka Maška v kapli na hradu Valdštejně aj. V roce 1971 se stěhuje za dcerou do Ostravy kde později i v roce 1977 umírá na infarkt.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, 

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

 

2000, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (V. Ka - Kom).

Jméno autora: Knyttl Bohumil ( 4.5.1903 - 20.8.1977 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení