PODZIMNÍ NÁLADA - AUGUSTA KAREL

PODZIMNÍ NÁLADA - AUGUSTA KAREL

 

24990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Augusta Karel
( 16.9.1883 - 7.2.1974 )

 

 

OBRAZ - KRAJINKA - PODZIMNÍ NÁLADA. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ KAREL AUGUSTA. MOTIVEM BUDE ZŘEJMĚ KRAJINA HUMPOLECKA, KE KTERÉ MĚL AUTOR VŘELÝ VZTAH. VELMI KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO S LEHKÝM NÁDECHEM IMPRESIONISMU.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 61 CM X 36 CM, RÁM JE PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1920-50.
 

 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

V POSLEDNÍ DOBĚ JE MALÍŘ VYHLEDÁVANÝ A JEHO DÍLA JSOU V KURSU, O NĚCO MENŠÍ OBRAZ S PODOBNÝM MOTIVEM SE VELMI RYCHLE PRODAL ZA STEJNOU CENU - MRKNĚTE ZDE..., NEBO SE PODÍVEJTE NAPŘÍKLAD NA JEDEN ROZMĚRNÝ AKT OD TOHOTO AUTORA V PRODEJNÍ CENĚ 120.000,- KČ ZDE...

 Augusta Karel
 

 

 

* 16.9.1883 Humpolec (Pelhřimov)

 


+ 7.2.1974 Prostějov

 


malíř, středoškolský profesor

 - členem skupiny - Grupa uhorsko-slovenských maliarov

 

 

Žák pražské akademie výtvarných umění u profesora - Hanuš Schwaiger.


Karel Augusta psal do časopisu Naše Slovensko a účastnil se výstav Skupiny slovenských maliarov v letech 1904- 1912. Jako profesor kreslení působil v Klatovech, Kyjově a na gymnáziu v Prostějově. Věnoval se figurální malbě, maloval portréty a zátiší. V roce 1892 se celá rodina přestěhovala na Slovensko, do Rimavské Soboty, pak do Tisovce. Se svým bratrem Jaroslavem Augustou ( 4.9.1878 - 28.2.1970 ) taktéž úspěšný malíř ( studoval na pražské Adademii výtvarných umění u profesora Pirnera, na malířské akademii v Mnichově u profesorů Hertericha a Marra, a navíc na soukromé malířské škole Slovince Ažbeho v Mnichově ) nezapomínali na svůj rodný kraj a v létě se na Vysočinu vraceli. Absolvoval řadu výstav, například v roce 1911 uspořádali soubornou výstavu svých děl v Humpolci. Karel věnoval svůj obraz Pohled na Humpolec tamní radnici. V roce 1910 vystavoval se slovenskými malíře v Praze v Topičově salonu.

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice (Pardubice)


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č),

 

2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).

Jméno autora: Augusta Karel ( 16.9.1883 - 7.2.1974 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení