SVÁŽENÍ SENA - ŠIMON PAVEL

SVÁŽENÍ SENA - ŠIMON PAVEL

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 21. 6. 2024

Jméno autora: Šimon Pavel
( 16.6.1920 - 26.6.1958 )

 

 

 

OBRAZ - SVÁŽENÍ SENA. SIGNOVÁN TUŽKOU VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. VLEVO DOLE ČÍSLOVÁN 32 - VIZ FOTO.

 

 

POD SAMOTNOU GRAFIKOU JE ŠTÍTEK KDE JE UVEDENO - VITVARŮV OKRUH 1943, 2. CENA, KATEGORIE B, OBRAZ BYL TEDY ZŘEJMĚ CENOU ZA 2. MÍSTO V CYKLISTICKÉM ZÁVODĚ "VITVARŮV OKRUH", KTERÝ SE JEL VE VÁLEČNÝCH LETECH V NOVÉ PACE.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 64 CM X 51 CM, RÁM JE ÚZKÝ, DŘEVĚNÝ, MÁ OTLUKY A LOUPE SE. SAMOTNÝ LEPT CCA 40 CM X 30 CM. ORIGINÁLNÍ LEPT ČI LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. SAMOTNÝ LEPT VYPADÁ V POŘÁDKU, NA PASPARTĚ JSOU MÍSTY STOPY PO VYSCHLÉ VODĚ, SKLO V PRAVÉM RŮŽKU CHYBÍ. GRAFIKU BY CHTĚLO NOVĚ ADJUSTOVAT, HODNĚ BY TÍM PROKOUKLA. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 

 

LEPT JE Z ROKU 1942. JEDNÁ SE O DÍLO KVALITNÍHO AUTORA, TEDY O DOBROU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Šimon Pavel

 


* 16.6.1920 Praha

 


+ 26.6.1958 Praha

 


ilustrátor, grafik, malíř, typograf

 

 

 

Studium: Akademie výtvarných umění Praha (1938-39, Antonín Pelc, Tavík František Šimon, 1945-46 Vladimír Pukl).

 

Syn Tavíka Františka Šimona.

 

Zpočátku se věnoval zejména malbě (architektura, krajina, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku. Ve volné grafice často zobrazoval lidskou práci, krajinu, architekturu, oblíbil si donquijotovské motivy a alegorie. Pracoval v cyklech, kde převažovala krajina a náměty z Prahy, později se objevila i architektura a žánrová a kompoziční malba. Byl členem SČUG Hollar. Imponoval svým výtvarným uměním a dokonalou znalostí všech grafických technik. Zvláště měl rád barevné akvatinty, v nichž dosahoval u nás jedinečného mistrovství. Zemřel předčasně po dlouhé nemoci. 

 

Absolvoval dlouhou řadu výstav například - Praha - Galerie Hollar, Topičův salon, Pošova galerie, Uměleckoprůmyslové museum, Staroměstská radnice, Mánes, Palác Kinských, Galerie Fronta ale i jinde v ČR například Brno, Zlín, Kladno, Hradec Králové, Litoměřice, Blansko atd., také v zahraničí Museum van het Boek, Den Haag, Bratislava, Helsinky atd.  Jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze a v dalších významných sbírkách.

 

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1962, Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých od 1.1.1937 do 31.12.1962), Státní knihovna, Praha,

 

1964, Hlaváček Luboš M. , Současná československá grafika, Nakladatelství československých výtvarných umělců, Praha,

 

1981, Marco Jindřich , O grafice, Mladá fronta, nakladatelství, Praha,

 

1985, Čubrda Zdeněk , Severočeská grafika, Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem),

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta),

 

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov.

Jméno autora: Šimon Pavel ( 16.6.1920 - 26.6.1958 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení