KRAJINA NA ROKYCANSKU - URBAN BOHUSLAV STANISLAV

KRAJINA NA ROKYCANSKU - URBAN BOHUSLAV STANISLAV

 

12990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Urban Bohumil Stanislav
( 20.12.1903 - 26.3.1997 )

 

 

 

OBRAZ - KRAJINA NA ROKYCANSKU. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ STANISLAV BOHUSLAV URBAN.

 

 

 

ZEZADU OBRAZU JE UVEDEN NÁZEV DÍLA - KRAJINA NA ROKYCANSKU - ZŘEJMĚ OD SAMOTNÉHO AUTORA - VIZ FOTO.ROZMĚRY RÁMU CCA 65 CM X 51 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, HLUBOKÝ, ZAJÍMAVĚ ZDOBENÝ, MÁ HODNĚ OTLUKŮ. OLEJ NA PLÁTNĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1940-60.POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.BUDE ŠPERKEM VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

 

Urban Bohumil Stanislav

 


* 20.12.1903 Kostelec nad Labem (Mělník)

 


+ 26.3.1997 Praha

 


malíř, pedagog, grafik, spisovatel, publicista

 

 

V letech 1921-1926 studoval u profesora Jakuba Obrovského, Franze Thieleho, Františka Kupky a Karla Krattnera na Akademii výtvarných umění v Praze. Dále studoval 1927 - 1928 École des Beaux Arts (Akademie výtvarných umění), Paříž (Paris) - Kupka František. Díky stipendiím, která získal na závěr svého studia, absolvoval cesty do Itálie, Německa, Francie, Belgie a Jugoslávie. Byl nesmírně aktivní na české i evropské umělecké scéně. Byl výtvarným referentem mnoha časopisů a spoluzakladatelem dalších. Aktivně se podílel na činnosti několika uměleckých spolků - byl zakladatelem Sdružení výtvarníků v Praze a aktivním členem Spolku výtvarných umění Purkyně, také člen mezinárodní poroty umělecké výstavy při OH v Amsterodamu v roce 1928. Dále byl členem těchto skupin - Skupina výtvarných umělců, Sdružení severočeských výtvarníků, Český fond výtvarných umění (ČFVU), Blok výtvarných umělců země Moravskoslezské, Skupina Kvart.

 

Realistickou malbou a kresbou zachycoval krajinu, náměty z pražské periférie, figurální kompozice s náboženskou a sociální tématikou, květinová a ovocná zátiší. Věnoval se portrétu. Životní téma představuje žena a její charizma.

 

Byl středoškolským profesorem, pedagogem Vyšší pedagogické školy v Brně a profesorem estetické výchovy na Filozofické fakultě univerzity Karlovy v Praze. S manželkou Antonií S. Urbanovou založili v Praze maňáskové divadlo a navrhovali loutky. Měl samostatnou expozici v rámci Salonu nezávislých v Paříži a putovní výstavu v rámci Královské společnosti britských akvarelistů. Pozoruhodné jsou jeho experimenty s abstraktním uměním, které jeho tvorbě dodávají další rozměr. Ve svém díle opakovaně usiloval o definování nového, moderního realismu.

 

Absolvoval velké množství výstav například v Praze - Galerie Jos. R. Vilímek, Síň S. V. Purkyně Příkopy, Salon Výtvarné dílo, Galerie Československý spisovatel, Obecní dům (Reprezentační dům obce pražské), Dům U Hybernů atd., ale i jinde například - Brno, Zlín, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Karlovy Vary, Náchod atd., také v zahraničí například - Rio de Janeiro, Bratislava atd. Jeho díla jsou zastoupena například ve sbírkách Národní galerie ale i mnoha dalších státních i soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.

 

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

1999, Brožek Jaroslav , Výtvarné Ústí (Kronika výtvarného života v Ústí nad Labem ve 20. století 1918-1998), Město Ústí nad Labem, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem),

 

2000, Hlas domova 2 (Výtvarné umění a architektura našeho Polabí),

 

2007, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007 (XVIII. Tik-U),

 

2008, Rakušanová Marie , Bytosti odnikud (Metamorfózy akademických principů v malbě první poloviny 20. století v Čechách), Academia, nakladatelství Akademie věd České republiky, Praha

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov.

Jméno autora: Urban Bohumil Stanislav ( 20.12.1903 - 26.3.1997 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení