KRUŠNOHORSKO - NOŽIČKOVÁ STEHLÍKOVÁ DANUŠE

KRUŠNOHORSKO - NOŽIČKOVÁ STEHLÍKOVÁ DANUŠE

 

14990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Nožičková Stehlíková Danuše
( 1.1.1949 - 17.11.2007 )

 

 

OBRAZ - KRUŠNOHORSKO. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTORKOU JE CENĚNÁ A VYHLEDÁVANÁ MALÍŘKA DANUŠE NOŽIČKOVÁ STEHLÍKOVÁ. VELMI KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO S TYPICKÝM OSOBITÝM STYLEM MALBY.

 

 

ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK ČFVU KDE JE UVEDENA AUTORKA JEJÍ BYDLIŠTĚ, NÁZEV OBRAZU, TECHNIKA, ROZMĚRY ATD. - VŠE VIZ FOTO.


ROZMĚRY RÁMU CCA 67 X 39 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.

 

 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ.

 

 

DÍLO TAKTO KVALITNÍ VÝTVARNICE BUDE ČASEM ZŘEJMĚ STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Nožičková Stehlíková Danuše

 


* 1.1.1949 Písek (Písek)

 


+ 17.11.2007 Karlovy Vary

 


textilní výtvarnice, malířka, redaktorka

 

 

 

Studium: 1968 - 1974 Vysoká škola uměleckoprůmyslová (od 1945), Praha ( oděvní výtvarnictví) Bauerová Zdeňka, ( dekorativní malířství) Novák Josef, ( oděvní výtvarnictví) Vlková Hedvika. Studium zakončila diplomovou prací na téma těhotenské módy. Převážná část její tvorby v letech 1975 – 1990 byla spojena právě s módou, módními kreacemi a návrhy, které uplatňovala zprvu jako návrhářka podniku Pragomóda. Její doménou se staly kresby pro časopis Žena a móda, který jako jediný v tehdejším Československu, poskytoval informace o dění ve centrech módní tvorby v Evropě a propagoval estetický oděvní vkus. Danuše Nožičkova vytvořila bezpočet kresebných návrhů, jimiž inspirovala a podněcovala zájem o módu především u ženského publika.

 

Členkou skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Absolvovala řadu výstav - například Praha 1976 - Žena v současné tvorbě, Výsledky výtvarné soutěže k Mezinárodnímu roku ženy, 1979 Užité umění mladých '79 Mánes, 1990 Dana Nožičková - Stehlíková: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů, ale i jinde například 2010 Vary(i)ace: Kresba 1, Letohrádek Ostrov, Ostrov (Karlovy Vary).

 

Její otec Karel Stehlík ( 1912 - 1985 ) byl věhlasný malíř jihočeské krajiny; malířem byl i její strýc, grafikem a malířem bratr Ctirad Stehlík ( 1938 - 2004 ). Také obě sestry se zabývají výtvarnou činností. Jakkoliv si Danuše Nožičková vytvořila v kresbách svůj moderní, lehký a elegantní styl, v malbách zůstávala věrná tradičnímu realistickému zpodobnění krajiny a přírody. Nicméně i v práci se štětcem dominovalo sugestivní podání z “první ruky”, bez přípravných studií, vervní a energické. Nejraději malovala přímo v krajině, na břehu řek, před panoramatem hor či venkovských stavení. Obdobně vznikaly také její záznamy z cest po exotických krajinách. V ateliéru malovala také květinová zátiší.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1990, Malá encyklopedie výtvarných umělců a architektů západních Čech (1945-1990),

 

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (X. Nov - Pat).

Jméno autora: Nožičková Stehlíková Danuše ( 1.1.1949 - 17.11.2007 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení