RYBNÍK V JIŽNÍCH ČECHÁCH - LÍBAL FRANTIŠEK

RYBNÍK V JIŽNÍCH ČECHÁCH - LÍBAL FRANTIŠEK

 

14990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Líbal František
( 7.8.1896 - 20.6.1974 )

 

 

OBRAZ - RYBNÍK V JIŽNÍCH ČECHÁCH. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ FRANTIŠEK LÍBAL.
 


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 70 CM X 60 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KOMBINOVANÁ TECHNIKA - KRESBA TUŠÍ A AKVAREL. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ JE Z ROKU 1965.
 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ, DÍLA FRANTIŠKA LÍBALA BĚŽNĚ DOSAHUJÍ ČÁSTEK KOLEM 20-30 TIS. KČ, NĚKTERÁ SE POHYBUJÍ I V CENÁCH KOLEM 50-100 TIS. KČ, JE VELMI PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 

 

 

František Líbal

 


* 7.8.1896 Veselí nad Lužnicí (Tábor)

 


+ 20.6.1974 Praha

 


malíř

 

 

V letech 1916-1920 studoval na pražské Akademii u profesorů Vlaho Bukovace a Maxmiliána Pirnera. V roce 1921 odešel do Německa a pokračoval ve studiích v Mnichově, Drážďanech a Frankfurtu nad Mohanem. Cestoval po Německu, Francii, Itálii, zde vytvořil mnoho pohledů na města. Věnoval se velkým architekturám a maloval katedrály v Kolíně, Paříži, Benátkách, Miláně, Marseille, které poutaly jeho pozornost a vznikl tak pod jeho rychlým štětcem celý cyklus pohledů na jednotlivé chrámy v nejrůznějším osvětlení. Když se vrátil do vlasti, zajížděl zejména v zimě do hor, kde maloval krásy Krkonoš, Tater, Šumavy, Valašska a Beskyd.

 

Byl členem Jednoty umělců výtvarných v Praze s kterou každoročně vystavoval (od roku 1922) v Praze, Hradci Králové, Frankfurtě nad M., Mor. Ostravě. Souborně v červnu 1926 v Topičově salonu v Praze ( obrazy z Tater, Valašska, Francie, z Prahy a Německa); v Košicích, ve východoslovenském muzeu v říjnu 1927 ( 45 obrazů z Tater slovenských i polských ), v Pardubicích, v Kodani, v Bergenu, v Oslu a ve Vídni. Roku 1946 vystavuje ve Veselí nad Lužnicí a v Jindřichově Hradci. Znám svými obrazy jihočeských Blat a Prahy. Vytvořil rozsáhlý soubor obrazů rybníků a jejich zasazení do krajiny. Osobitý realista; usiluje o syntézu a monumentalitu. Kombinuje často olej s temperou.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),

 

1941, Jež Štěpán , Malířské dílo Františka Líbala,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VII. L - Mal),

 

2006, Kdo byl kdo v českém a moravském rybářství,

 

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky).

Jméno autora: Líbal František ( 7.8.1896 - 20.6.1974 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení