PRAHA, POHLED NA PRAŽSKÝ HRAD - RÖHLING VLADISLAV

PRAHA, POHLED NA PRAŽSKÝ HRAD - RÖHLING VLADISLAV

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Röhling Vladislav
( 23.5.1878 - 26.3.1949 )

 

 

 

RIGINÁLNÍ BAREVNÝ LEPT (AKVATINTA) - PRAHA, POHLED NA PRAŽSKÝ HRAD (PRAGENSIA). AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ A GRAFIK VLADISLAV RÖHLING. SIGNOVÁN TUŽKOU VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTORSKÉ RAZÍTKO - VLEVO DOLE - VIZ FOTO.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 40 CM X 33 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. SAMOTNÝ LEPT JE BEZ POŠKOZENÍ, NA LISTU KOLEM KRAJŮ MÍSTY STOPY PO VYSCHLÉ VODĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU.


JEDNÁ SE O VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.Röhling Vladislav


 

* 23.5.1878 Praha
 

 

+ 26.3.1949 Praha
 ilustrátor, grafik, malíř

 

 

Studoval v Praze na uměleckoprůmyslové škole u K. Lišky, poté na akademii výtvarného umění ve speciálce profesora F. Ženíška. Později se specializoval v grafice, využíval všechny grafické techniky, lept černý i barevný. Členem skupiny Jednota umělců výtvarných v Praze. Vystavoval například v Praze - Obecní dům, Topičův salon atd., ale také například v Brně atd.
 

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
 


1962, Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých od 1.1.1937 do 31.12.1962), Státní knihovna Praha,

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov,

2012, Dačeva Rumjana , Karáskova galerie (České výtvarné umění přelomu 19. a 20. století a první poloviny 20. století ve sbírce Karáskovy galerie), Památník národního písemnictví Praha.
 

Jméno autora: Röhling Vladislav ( 23.5.1878 - 26.3.1949 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení