MOŘSKÝ PŘÍBOJ - DUBIEL JOSEF VON LERACH

MOŘSKÝ PŘÍBOJ - DUBIEL JOSEF VON LERACH

 

14990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Dubiel Josef Von Lerach
( 8.1.1951 -

 

 

 

OBRAZ MOŘE - "MOŘSKÝ PŘÍBOJ". AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF DUBIEL VON LERACH. OBRAZ JE RARITNÍ Z DŮVODU, ŽE MOTIVEM JE REALISTICKÉ ZTVÁRNĚNÍ KRAJINY, COŽ JE V PŘÍPADĚ DUBIELA VELMI VZÁCNÉ. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. DÁLE TRADIČNÍ OZNAČENÍ AUTORA ESLK (ENTARTETE SCHLESIEN LERACH KUNST) - VLEVO DOLE - VŠE VIZ FOTO.


ROZMĚRY RÁMU CCA 47 CM X 37 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA MALÍŘSKÉ LEPENCE ČI NA PLÁTNĚ FIXOVANÉM NA KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ JE RANĚJŠÍ PRÁCÍ MALÍŘE, BYL MALOVÁN PŘIBLIŽNĚ PŘED 30 LETY.

 

Josef Dubiel von LeRach

 


(* 8. ledna 1951, Michálkovice, Ostrava) je český malíř a spisovatel.

 

 


V roce 1985 se přistěhoval do Žulové u Jeseníku. Pracoval jako starožitník, nyní na volné noze.

 


Malíř často vytváří vlastní pohled na díla předních českých a světových malířů (Egon Schiele, Amedeo Modigliani, Vincent van Gogh či Josef Čapek). Jde o určitý druh dobře zvládnutého naivního umění.

 


Je autorem řady knižních publikací (např. autobiografická próza Starožitníkova zpověď, nebo knihy věnující se historii a kulturou Jesenicka: Odsun Němců v dobytčáku ze Žulové do Furth in Walde, Čas vzpomínek a humoru ve Slezsku, Děvky, děvčata a děvenky, Jeseníky vyprávějí a vzpomínají, aj.).
 

 


ESLK ( ENTARTETE SCHLESIEN LERACH KUNST )
 ENTARTETE KUNST ( ZVRHLÉ UMĚNÍ )

 


termín užívaný nacistickým Německem pro většinu moderního umění. Umělecká díla, která podle nacistické ideologie spadala do této skupiny, byla zakazována jako „židobolševická“ nebo svou podstatou neněmecká; autorům, jejichž dílo bylo takto označeno, byla zakázána další tvůrčí činnost. Termín vychází z německého slova Entartung (degenerace), které se v lékařství prosadil na konci 19. století, a zpopularizovala ho propagandisticky koncipovaná výstava stejného názvu pořádaná roku 1937 v Mnichově, kde se vystavovalo přes 5000 děl moderních výtvarníků včetně autorů dnes uznávaných, jako jsou Marc Chagall, Henri Matisse, Pablo Picasso nebo Vincent van Gogh. Za zvrhlá byla označována i literární (převážně expresionistická) a hudební (především jazzová) díla, která byla zakázána.


Jako zdegenerované umění nacisté označovali také novou věcnost, dadaismus, surrealismus, kubismus nebo fauvismus.
 


SCHLESIEN - LATINSKY SLEZKÉ

Jméno autora: Dubiel Josef Von Lerach ( 8.1.1951 -

Alternativní produkty

Přihlášení