VENUŠE - AMEDEO MODIGLIANI CLEMENTE (REPRODUKCE)

VENUŠE - AMEDEO MODIGLIANI CLEMENTE (REPRODUKCE)

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Modigliani Amedeo
( 12.7.1884 - 24.1.1920 )

 

 

OBRAZ - AKT - VENUŠE. JEDNÁ SE O REPRODUKCI OBRAZU OD ZNÁMÉHO ITALSKÉHO MALÍŘE AMEDEO MODIGLIANI CLEMENTE.ROZMĚRY RÁMU CCA 66 CM X 43 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, DŘEVĚNÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. REPRODUKCE - ZŘEJMĚ TISK NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


REPRODUKCE JE ODHADEM Z ROKU 1950-70.
 

 

BUDE ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠEHO PROSTORU.

 

 

 

 

Amedeo Modigliani Clemente

 

 

* 12.7. 1884 Livorno (Itálie)

 

 

24.1.1920 Paříž (Francie)

 

 

 

Italský umělec Amedeo Modigliani (1884 – 1920) je legendou v historii i současnosti umění. Jeho povaha byla zosobněním našich představ o umělcích…

 

Byl bohémem s vášní ke kráse i k alkoholu. Rebelem, který šel proti proudu. Mužem zmítaným odmala nemocemi a horečkami, vizemi a nápady. Umělcem, který se dočkal ocenění až dlouho po své smrti.

 

Jeho život byl divoký a krátký. Modigliani zemřel na vrcholu své tvůrčí kariéry ve věku třiceti sedmi let. Jeho největší láska - Jeanne Hébuterne skončila po této tragické události z okna. V břiše se právě rodila Modiglianiho holčička. Po Amedeovi Modigliani a Jeanne Hébuterne zůstal drahocenný umělecký odkaz a malá dcera Jeanne. Jeho tvorba je stejná jako byl jeho život - plná emocí i tajemství.

 

Amedeo Modigliani, kterému se doma říkalo Dedo, se již v dětství zamiloval do malování. Se svým dědečkem vedl jako děcko neúnavné diskuse o umění a filosofii. Jeho dalšími společníky však byly vidiny a blouznivé stavy. Chlapec měl podroušené zdraví, záchvaty kašle a tyfické horečky, které ovlivňovaly jeho vnitřní svět.

 

Modigliani strávil své dětství a dospívání v Itálii, ale brzy ho zlákala, jako mnoho umělců té doby, Paříž. Město snů, lůno umění, ve kterém se rodili a scházeli ti, kteří určovali umělecký trend doby. Pablo Picasso, Max Jacob, Guillaume Apollinaire, André Deraine či Diego Rivera, ti všichni se stali brzy po Modiglianiho příjezdu do Paříže jeho společníky či souputníky. Pitky a bitky, absint, tvorba, čekání na obdiv a přijetí kritiky po občasném vystavování na Salonech Nezávislých či v malých galeriích, ženy. Modiglianiho život nabral nečekané tempo. Žil tryskem několik velmi naplněných let plných radosti i zklamání.

 

V roce 1917 se však pro něj mnoho změnilo. Seznámil se totiž s Jeanne Hébuterne, studentkou umění, která se stala modelem pro množství jeho pozdějších prací. Byla jeho múzou, milenkou a později matkou jeho dcery. Modigliani ale i po narození svého dítěte svůj život nezměnil. Děcko mělo matku, otec byl však z právního hlediska neznámý. Až v roce 1920, kdy Modigliani příznačně tvoří svůj autoportrét, rozhoduje se pojmout Jeanne Hébuterne za manželku. Místo právního glejtu ale přichází testament smrti. 24. ledna umírá jedinečný umělec na tuberkulózní meningitidu v nemocnici v Paříži. Den na to skočí Jeanne Hébuterne v osmi měsících těhotenství z pátého patra domu svých rodičů, zanechávajíc malou Jeanne jako sirotka.

 

27. ledna 1920 je Modigliani pohřben na hřbitově Pčre-Lachaise obklopen spoustou přátel. Jeanne je uložena do hrobu na hřbitově v Bagneux. Několik let na to jsou oba milenci nakonec pochováni po svém boku.

 

Modiglianiho dílo bylo oceněno až dlouho po jeho předčasné smrti. Umělec, od kterého si za jeho života kupovali díla jen jeho nejbližší přátelé, kterému se celý jeho život vysmívaly jeho prázdné kapsy, se stal jedním z nejvystavovanějším a nejprodávanějším z tvůrců. Letos v listopadu dokonce překonal prodej Modiglianiho obrazu cenový rekord. V aukční síni Sotheby´s v New Yorku byl jeho obraz La Belle Romaine vydražen za necelých 69 milionů dolarů.

 

Od 9. prosince 2010 se konečně může na výstavu této italské ikony těšit i Praha. V secesních výstavních sálech Obecního domu budou jeho díla k vidění až do 28. února 2011.

 

ZDROJ: amedeomodiglianiprague.com

Jméno autora: Modigliani Amedeo ( 12.7.1884 - 24.1.1920 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení