V LESE - TVRDÍK VLADIMÍR

V LESE - TVRDÍK VLADIMÍR

 

2490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Tvrdík Vladimír
( 2.9.1922 - 26.1.2001 )

 

 

OBRAZ - V LESE. SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE ZŘEJMĚ MALÍŘ VLADIMÍR TVRDÍK, POSUĎTE SAMI DLE STYLU MALBY, SIGNATURY ATD.ROZMĚRY RÁMU CCA 78 CM X 40 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ UHEL ČI TUHA NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAKRESLEN V ROCE 1964.

 


OBRAZ JE ÚŽASNĚ DEKORATIVNÍ, BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A OZDOBOU VAŠICH PROSTOR.
 

 Vladimír Tvrdík

 


* 02.09.1922

 


+ 26.01.2001
 malíř, učitel

 

 


V dětství se přestěhoval s rodiči na Čáslavsko. V Čáslavi vystudoval učitelský ústav a odešel učit do Čepiroh na Mostecku. Zde se seznámil se svou ženou Vlastou. V té době se již plně věnoval malování. Dále pracoval jako zástupce ředitele základní školy v Dolních Počernicích, kde prožil největší část svého života. V letech 1973-1982 působil jako ředitel základní školy v Úvalech. Po odchodu do důchodu se plně věnoval malířství. Inspiraci čerpal v rodných jižních Čechách. Maloval zejména krajinky.

 

Vyznání malíře Vladimíra Tvrdíka k jihočeské krajině, které zaznělo u příležitosti jedné z výstav jeho obrazů. :

 

"Tvořím déle než 50 let a vždy mě inspirovala má největší životní láska - příroda jižních Čech, ve které jsem se narodil a která mi svou něžnou krásou dává podnět, abych se ji snažil znázornit, ale i přebásnit tak, jak na mě působí. Svou náladou, půvabem, něhou i citem. Jsou to zejména třeboňské rybníky, které mě stále přitahují svou krásou. Stojím před nimi s úžasem, ať jsou to jejich zářivá jitra, či kouzelné podvečerní nálady. Rád se s nimi laskám pohledem za zvuku kvílejících racků, létajících nad červenavým rákosím, a vdechuji nasládlý pach puškvorců a bažin. Pozoruji let elegantních krasavic volavek, které číhají nad temnými vodami na svou kořist. Miluji hluboké jihočeské hvozdy plné borůvek, sladkých malin a hub. Miluji lesy plné zvěře, lesy, které nám nad hlavou tiše šumí, ale i lesy, které se dovedou pod vichrem proměnit v divokou bouři.Obdivuji i mohutné hráze rybníků lemované staletými duby, které svým věkem pamatují doby našich slavných dějin - některé i Žižku. A přesto je tento kraj často zadumaný. Proto není divu, že se často objevuje v mých obrazech, v nichž se snažím porozumět a vyznávat se stříbrné kráse jeho půvabných vod a zadumanosti jeho lesů.

 

To je moje vyznání mému kraji. Tak jej vnímám, cítím a miluji, a tak se mu vzdávám. " 

Jméno autora: Tvrdík Vladimír ( 2.9.1922 - 26.1.2001 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení