LUČNÍ KVÍTÍ - PAVLOVEC JAN

LUČNÍ KVÍTÍ - PAVLOVEC JAN

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Pavlovec Jan
( 6.5.1903 - 4.8.1987 )

 

 

 

OBRAZ - LUČNÍ KVÍTÍ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE JAN PAVLOVEC.ROZMĚRY RÁMU CCA 51 CM X 31 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ ČI TEMPERA NA PAPÍŘE. NA PASPARTĚ JSOU STOPY PO VODĚ, SAMOTNÁ MALBA JE BEZ ZÁVAD, PO PŘEPASPARTOVÁNÍ BY OBRAZ HODNĚ PROKOUKL. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.OBRAZ BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DOMINANTOU PROSTORU VE KTERÉM BUDE UMÍSTĚN, JE ÚŽASNĚ DEKORATIVNÍ.

 

 

 

JAN PAVLOVEC

 

 

6. 5. 1903 Nová Paka

 

 

+ 4. 8. 1987 Jičín

 

 

malíř, pedagog

 

 

 

Byl učitelem matematiky a kreslení. Žáky dokázal strhnout a vtáhnout do tajů technik malování. Učil v několika školách na Novopacku. Každému pomáhal a pečlivě vysvětloval základy kreslení krajiny. Dlouhá léta vedl výtvarný spolek, kde organizoval výstavy, výtvarné zájezdy a vycházky. Ve své tvorbě nejvíce zaujal svými krásnými akvarely.

 

Výtvarník v dokumentech: 2011, Benčová Yvona , Osobnosti Novopacka, Město Nová Paka (Jičín).
 

Jméno autora: Pavlovec Jan ( 6.5.1903 - 4.8.1987 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení