LEŽÍCÍ ŽENA AKT - SZINYEI MERSE PÁL (REPRODUKCE)

LEŽÍCÍ ŽENA AKT - SZINYEI MERSE PÁL (REPRODUKCE)

 

1490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Szinyei Merse Pál
( 4.7.1845 - 2.2.1920 )

 

 

 

OBRAZ - AKT LEŽÍCÍ ŽENY. JEDNÁ SE O REPRODUKCI OBRAZU OD ZNÁMÉHO UHERSKÉHO (MAĎARSKÉHO) MALÍŘE SZINYEI MERSE PÁL.

 

 


ZEZADU OBRAZU JE PROPISKOU NAPSÁN AUTOR A NÁZEV, TEHDEJŠÍ CENA REPRODUKCE - VŠE VIZ FOTO.ROZMĚRY RÁMU CCA 67 X 45 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. REPRODUKCE - ZŘEJMĚ TISK NA KARTONU. NA OBRAZU MÍSTY DROBNÉ ODĚRKY. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 REPRODUKCE JE ODHADEM ZE SEDMDESÁTÝCH LET 20. STOLETÍ.

 

 

BUDE ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠEHO PROSTORU.

 

 

 

Pál Szinyei Merse (také Paul von Szinyei-Merse nebo Szinyei Merse Pál)

 

 

4. července 1845, Chminianska Nová Ves

 

 

2. února 1920, Jarovnice

 

 

uherský (maďarský) malíř

 

 

Malířství studoval na Akademii v Mnichově u Sándora Wagnera a od roku 1867 u Karla von Piloty.

 

Jeho nejdůležitější dílo Snídaně v přírodě (1872-73) zůstalo nepochopeno jeho současníky. Proto se Pál Merse stahuje do ústraní a na čas přestává malovat. Žije životem uherského šlechtice a zasedá v uherském parlamentu (1879 -1901). Po svém více než dvacetiletém angažmá v parlamentu se opět věnuje umění. Slaví úspěchy v Paříži, Mnichově, Berlíně i Římě a jeho přátelé jej i přesvědčí, aby svou Snídani vystavil znovu v Budapešti a ona je publikem přijata s nadšením.

 

V rámci impresionismu vyvíjí svůj osobitý styl typický hrou s barvami a se světlem. Roku 1905 se stává ředitelem Akademie výtvarných umění v Budapešti. Zakládé první uherskou Společnost moderního umění a Kroužek uherských impresionistů. Hned po jeho smrti v roce 1920 zakládají jeho studenti Společnost Szenei Merse, která měla pak na umění v Maďarsku vliv v době mezi světovými válkami.

Jméno autora: Szinyei Merse Pál ( 4.7.1845 - 2.2.1920 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení