PIVOŇKY VE VÁZE - PODLIPNÝ JOSEF

PIVOŇKY VE VÁZE - PODLIPNÝ JOSEF

 

8990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Podlipný Josef
( 7.7.1889 - ? )

 

 

 

OBRAZ - PIVOŇKY VE VÁZE. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF PODLIPNÝ.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 70 CM X 60 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1930-50.

 


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 


Podlipný Josef

 


* 7.7.1889 Nová Paka (Jičín)
 


malířství, kresba, krajinomalba

 


Josef Podlipný se nejdříve učil malířství u svého otce, později v dílně Václava Kretschmera v Nové Pace a poté u Františka Jaroše v Jičíně. Maloval a kreslil krajiny Pojizeří, Českého ráje a Krkonoš.


Jeho sestra Terezie Podlipná ( 20.11.1887 - 16.5.1940 ) učila kreslení na dívčí průmyslové škole v Praze. Studovala lidové kroje, malovala však také zátiší, květiny a krajiny. Jejich otec Josef Pavel Podlipný ( 6.7.1860 - 8.12.1908 ) maloval převážně portréty, taktéž církevní a historické výjevy.

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),


2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop)

 

Jméno autora: Podlipný Josef ( 7.7.1889 - ? )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení