KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ S RŮŽEMI - GASTEIGER ANNA KAROLINA SOPHIE

KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ S RŮŽEMI - GASTEIGER ANNA KAROLINA SOPHIE

 

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Gasteiger Anna Karolina Sophie
( 26.2.1877 - 16.12.1954 )

 

Jeden z podobných obrazů (obdobný motiv a i v podstatě totožná velikost) prodaných v Německu je například zde...

 

78 cm x 59 cm olej na dřevěné překližce

 

 

Gasteiger Anna Karolina Sophie ( za svobodna Anna Karolina Sophie Meyer (také Mayer))

 

 

narozena - 26.února 1877 v Lübecku

 

 

† 16 prosince 1954 v Mnichově

 

 

německá malířka

 

 

 

byla dcerou architekta a pravnučka Joseph Christian Lillie. Už jako mladá dívka byla fascinována nizozemskými malíři 17. století.  V roce 1894 odešla do Mnichova, kde studovala na Královské akademii výtvarných umění. Jako studentka Julia Exter potkala sochaře Matyáše Gasteigera. Umělkyně malovala hlavně v Dachau regionu, hlavně v přírodě, krajině a opakovaně malovala květinová zátiší.

 

V roce 1902 koupil pár Gasteigerů pozemek v Holzhausen am Ammersee a na velkém pozemku postavili letní dům. Dům brzy přitahoval další umělce na toto nádherné místo a tak zde vznikla za čas malá kolonie umělců. Ve své postavené vile roku 1919 v Gern mnichovské čtvrti, dvojice hostila mnoho umělců a festivalů.

 

Malířka měla řadu výstav - mimo jiné výstavy v Drážďanech, či v Mnichově.

 

Její rukopis byl volný a živý. Často zobrazovala velké kytice ve vázách. V roce 1933 a 1939 publikovala květinový kalendář. Obvykle malovala proti světlu, na hladkém leštěném lesklém stole, ve kterém se kompozice následně odráží. Většinou preferovala malbu olejem. Její témata se v průběhu času málo měnila, kompozice v pozdějších pracech však byla poněkud rigidní a barevné nálady méně výrazné.

 

 

VÝTVARNICE V DOKUMENTECH:

 

Wulf Schadendorf : Muzeum Behnhaus . Dům a jeho pokoje. Malířství, sochařství, řemesla (= Lübeck Muzeum katalogy 3). 2. Rozšíření a přepracované vydání. Muzeum výtvarných umění u. Kulturgeschichte d. Hanzovní město, Lübeck 1976, p 59,


Elmar D. Schmid / Sabine Heym: Mathias a Anna Gasteiger Dachau v roce 1985,


Bruckmanns lexikon mnichovské umění. Mnichov malíři 19. / 20. Století, Svazek 5, Mnichov 1993, pp 271-273.

Více z kategorie

Jméno autora: Gasteiger Anna Karolina Sophie ( 26.2.1877 - 16.12.1954 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení