ZAHRADA - VESELKA JINDŘICH

ZAHRADA - VESELKA JINDŘICH

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Veselka Jindřich
( 3.1.1927 - 7.11.2004 )

 

 

 

OBRAZ OD CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE JINDŘICHA VESELKY. VELMI KVALITNÍ, LÍBIVÉ DÍLO S PRVKY IMPRESIONISMU. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ZEZADU NA RÁMU JE NÁZEV DÍLA A TAKTÉŽ PODPIS AUTORA.


ROZMĚRY RÁMU CCA 60 CM X 43 CM, RÁM JE MOHUTNÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1954.


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Veselka Jindřich

 

 

* 3.1.1927 Praha

 

 

+ 7.11.2004 na Šumavě

 


akademický malíř, grafik

 


Studia 1945 - 1951 Akademie výtvarných umění Praha u profesora Otakara Nejedlého a Emila Mináře, čestný rok u V. Pukla.

 

Ve své tvorbě se zabýval užitou grafikou, poté především krajinomalbou, zátiším, atd.

 

Od roku 1951 členem ČSVU, člen skupiny Život, člen spolku Jednota umělců výtvarných, kde byl od roku 1990 dlouholetým předsedou.

 

Za svůj život měl více než 30 samostatných výstav například v Praze ( Jízdárna Pražského hradu, Dům U Hybernů, Galerie bratří Čapků, Galerie Československý spisovatel atd.), dále například Brno, Kladno, Příbram, Chrudim, Vodňany atd. Vystavoval i v zahraničí například Bratislava atd. Zúčastnil se více než padesáti kolektivních výstav.

 

Zastoupen v mnoha sbírkách např. Galerie Hlavního města Prahy atd., ale i v zahraničních soukromých sbírkách například v USA, Itálii, Německu, Švédsku atd.

Jméno autora: Veselka Jindřich ( 3.1.1927 - 7.11.2004 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení