ZÁTIŠÍ S KVĚTINAMI A ŠVESTKAMI - NEVRLÁ EMILIE

ZÁTIŠÍ S KVĚTINAMI A ŠVESTKAMI - NEVRLÁ EMILIE

 

8990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Nevrlá Emilie
( 15.7.1877 - ? )

 

 

 

OBRAZ OD CENĚNÉ A VYHLEDÁVANÉ MALÍŘKY EMILIE NEVRLÉ. OSOBITÝ, VELMI VĚRNÝ STYL MALBY. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 79 CM X 63 CM, RÁM JE OVÁLNÝ, BOHATĚ ZDOBENÝ, MOHUTNÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY A PRASKLINY. OLEJ NA PLÁTNĚ KTERÉ JE FIXOVANÉ NA KARTONU ČI OLEJ NA MALÍŘSKÉ LEPENCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1920-40.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍ MALÍŘKY BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Nevrlá Emilie

 


* 15.7.1877 Praha

 

 

úmrtí bez záruky ? 23.12.1953 ?

 


malířství

 

 

 

Studium - Uměleckoprůmyslová škola Praha (1885 - 1945), dále soukromě studovala ve figurální škole u Herminy Laukotové. Věnovala se zejména malbě květinových zátiší. Bývá srovnávána s malířkou květin Jenny Schermaulovou. Od roku 1899 působila jako profesorka kreslení na Vyšší dívčí škole. Byla první ženou v Čechách jež obdržela „svolení ministerstva kultury a vyučování podrobiti se zkoušce před pražskou zkušební komisí na učitelství kreslení od ruky při školách středních." Procestovala Anglii, Francii, Rusko, Švédsko, Norsko, Švýcarsko a Itálii.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 


2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (IX. Ml - Nou).
 

Jméno autora: Nevrlá Emilie ( 15.7.1877 - ? )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení