LÁSKA ŽEN - PROCHÁZKA JOSEF

LÁSKA ŽEN - PROCHÁZKA JOSEF

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Procházka Josef
( 21.11.1935 -

 

 

 

OBRAZ - AKT - LÁSKA ŽEN. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ MALÍŘ JOSEF PROCHÁZKA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO, DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 32 CM X 24 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. ZŘEJMĚ SE JEDNÁ BUĎ O LEPT ČI UHEL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ JE Z ROKU 1957. JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 Procházka Josef
 

 

* 21.11.1935 Bukovice (Náchod)
 

 

grafik, kreslíř, malíř, autor objektů, typograf, ilustrátor, sběratelNarodil se v Bukovici na Náchodsku v roce 1935, ale od roku 1960 žije v Pardubicích. Na uměleckou scénu vstoupil spolu s Jiřím Lacinou, Františkem Kynclem, Bedřichem Novotným a Alvou Hajnem. Z této generace se po sametové revoluci stali „Staří psi“. Mimo jiné přišli s nápadem využít bývalou pardubickou reálku jako multifunkční výstavní prostor.


Josef Procházka je umělec výjimečný, téměř celý svůj život strávil ve svobodném povolání. Na volné noze, jak se říká. Naprosto nezávislý na mocenských strukturách a pravidelném pracovním týdnu. Je poslední žijící legendou pardubického undergroundu. Od roku 1978 pořádal v Heřmanově Městci Bienále v prasečím chlívku – výstavy dvouleté umělecké aktivity, převážně pro ty, jimž se dveře oficiálních institucí na dlouhá desetiletí uzavřely.


Procházkova současná tvorba vstupuje do prostoru, ale vždy vychází z kresby. V nejnovějších malbách se pokouší najít trvalost v prchavých okamžicích, jakoby se rozpomínal na první okamžiky vesmíru. Na světlo, které sotva prozářilo temnou hmotu, na pohyb vesmírných červů a prach rozvířený apokalyptickými jezdci. Kdo Josefa Procházku zná, ví, že je to možné. Umělec jako by pamatoval celý svět a jeho tíhu si jako Atlas nesl s sebou stále.ZDROJ: Mgr. Ivana Panochová Ph.D.
 Studium - Vyšší uměleckoprůmyslová škola, Praha, členem skupin - Sdružení výtvarníků České republiky, Unie výtvarných umělců pardubického regionu, Archiv výtvarného umění, o.s., Umělecká sekce mladých, Český fond výtvarných umění (ČFVU), absolvoval řadu výstavnapříklad v Praha - Galerie Národní technické knihovny (Galerie NTK), Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice, Olomouc, Broumov atd., také v zahraničí například - Galerie Schloss Borbeck Essen. Zastoupen v mnoha sbírkách například - Městská galerie Brno.
 

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:1961, Baleka Jan , Josef Procházka je malíř..., Nikdy válku!, ?, ?, 1961,


1964, Umělecká sekce mladých, Tvář, 3,1964/04/25,28-29,


1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,


1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,


2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj),


2003, Hůla Jiří , Josef Procházka: Kresby, Josef Procházka: Kresby, 2003,


2010, Rovnoběžky a průsečíky, Geofyzikální ústav AV ČR, v.v.i., Praha.
 

Jméno autora: Procházka Josef ( 21.11.1935 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení