VLNY U SKALISEK - ALEKOV NAPOLEON

VLNY U SKALISEK - ALEKOV NAPOLEON

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Alekov Napoleon
( 1912 - 2002 )

 

 

 

OBRAZ - VLNY U SKALISEK. MOTIVEM JE MOŘE A POBŘEŽÍ V OKOLÍ VARNY V BULHARSKU. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ MALÍŘ NAPOLEON ALEKOV. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 28 CM X 22 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ HODNĚ OTLUKŮ. ZŘEJMĚ KOMBINOVANÁ TECHNIKA - OLEJ NEBO TEMPERA V KOMBINACI S AKVARELEM NA KARTONU ČI TVRDÉM PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. NA FOTKÁCH JSOU ODLESKY OD BLESKU, OBRAZ SE TĚŽKO FOTÍ, VE SKUTEČNOSTI JE HEZČÍ NEŽ NA FOTKÁCH. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1970-90.
 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

JEHO OBRAZY SE V ČECHÁCH BĚŽNĚ POHYBUJÍ V CENÁCH OKOLO 15 TIS. KČ, V BULHARSKU OBDOBNĚ, PODÍVEJTE SE NAPŘÍKLAD ZDE...

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 Napoleon Alekov ( rozený Napoleon Inglezi )
 


Наполеонов Алеков - azbukou
 


narozen - Tulcea Rumunsko 22.4.1912
 

 

zemřel - Varna Bulharsko podle některých zdrojů v roce 1998 podle některých v roce 2002
 

 


Známý bulharský malíř, jehož doménou byla vždy malba moře a pobřeží. Hodně maloval moře v okolí Varny. Jeho otec byl Řek obchodník z Konstantinopole a jeho matka bulharka od severní Dobrudža . Po první světové válce v roce 1918 se jeho rodina přestěhovala do Bulharska a usadil se ve Varně. V raném věku začal malovat profesionálně. Představil svoji práci na více než 25 samostatných výstavách a za svůj život namaloval více než 10000 obrazů, které jsou ve vlastnictví sběratelů doma i v zahraničí. V poslední době je velmi ceněný na aukcích jak v Bulharsku tak v zahraničí.
 

Jméno autora: Alekov Napoleon ( 1912 - 2002 )

Přihlášení