IMPRESE VESNIČKY - PAVLÍK VÁCLAV

IMPRESE VESNIČKY - PAVLÍK VÁCLAV

 

24990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 21. 6. 2024

Jméno autora: Pavlík Václav
( 29.6.1901 - 4.8.1966 )

 

 

 

OBRAZ - IMPRESE VESNIČKY. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ VÁCLAV PAVLÍK. VELMI KVALITNÍ LÍBIVÉ AŽ SNOVÉ DÍLO NESOUCÍ PRVKY IMPRESIONISMU.

 

OBRAZ POCHÁZÍ Z POZŮSTALOSTI PO BÁSNÍKOVI ZDEŇKU RÓNOVI (23.5.1889 VYSOKÉ NAD JIZEROU - 13.7.1948 TAMTÉŽ) - VÍCE INFORMACÍ O NĚM NALEZNETE NAPŘÍKLAD ZDE..., Z POZŮSTALOSTI PO TOMTO BÁSNÍKOVI BUDU PRODÁVAT VÍCE OBRAZŮ, OBRAZ DOSTAL DAREM, VÁCLAV PAVLÍK BYL JEHO PŘÍTEL - NA JEDNOM OBRAZU JE DOKONCE VĚNOVÁNÍ - ZDEŇKU RÓNOVI PŘÁTELSKÝ V. PAVLÍK - PŮVOD JE JASNÝ A PRAVOST JE TEDY POTVRZENA.

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 70 CM X 60 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KOMBINOVANÁ TECHNIKA, ZŘEJMĚ TEMPERA V KOMBINACI S OLEJEM A PASTELEM NA TVRDÉM PAPÍŘE ČI KARTONU. SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ JE Z ROKU 1931.


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. JEHO OBRAZY DOSAHUJÍ V AUKCÍCH BĚŽNĚ ČÁSTEK KOLEM 30 - 60 TIS. KČ. ZDE JE NAPŘÍKLAD OBRAZ OD TOHOTO MALÍŘE PRODÁVANÝ ZA 54 TIS. KČ MRKNĚTE ZDE... PŘÍPADNĚ ZDE KRAJINA S VESNIČKOU S VYVOLÁVACÍ CENOU 35.000,- KČ ZDE...


DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 

 

 

 

Pavlík Václav

 


* 29.6.1901 Černilov (Hradec Králové)

 


+ 4.8.1966 Poříčí nad Sázavou (Benešov)

 


scénograf, malíř, výtvarník, grafik, ilustrátor

 

 

Žák umělecko průmyslové školy u profesora Josefa Drahoňovského, Josefa Mařatky, Jaroslava Bendy a Vratislava Hugo Brunnera. Na akademii výtvarného umění v Praze byl žákem profesora Otakara Španiela. Studijní cesty konal po Itálii, Francii, Rusku, Německu a Švýcarsku.

 

Byl stálým výtvarným spolupracovníkem Národního divadla v Praze. Pavlík maluje krajiny (v létě 1935 maloval krajiny z Orlických hor a okolí Železného brodu), zátiší a zejména intimně procítěné kytice.

 

Členem skupiny - Sdružení výtvarníků v Praze.

 

Absolvoval řadu výstav například v Praze ( Alšova síň Umělecké besedy, Galerie Hollar, Obecní dům (Reprezentační dům obce pražské), Praha, Síň S. V. Purkyně Příkopy, Uměleckoprůmyslové museum, Středočeská galerie, Karolinum atd.), dále například Zlín, Benešov, Roudnice nad Labem, Liberec, Mladá Boleslav, Kladno, Náchod atd.
 

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),

 

1982, Ptáčková Věra , Česká scénografie XX. století, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2001, Velký slovník osobností vědy a kultury příbramského regionu,

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop),

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov (Pelhřimov).

Jméno autora: Pavlík Václav ( 29.6.1901 - 4.8.1966 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení