ZAHRADA NA VALECH - LIPENSKÁ KOLÁŘOVÁ JARMILA

ZAHRADA NA VALECH - LIPENSKÁ KOLÁŘOVÁ JARMILA

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Lipenská Kolářová Jarmila
( 15.3.1917 - 15.7.1976 )

 

 

 

ORIGINÁLNÍ SIGNOVANÝ LINORYT - ZAHRADA NA VALECH (PRAHA - PRAGENSIA). AUTORKOU JE VYHLEDÁVANÁ A CENĚNÁ MALÍŘKA JARMILA LIPENSKÁ KOLÁŘOVÁ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. NÁZEV DÍLA, TECHNIKA A ČÍSLOVÁN 14/50 (VELMI NÍZKÝ NÁKLAD) VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 

 

Zahrada Na Valech

 

Zahrada Na Valech patří do komplexu jižních zahrad Pražského hradu a táhne se až k Opyši. Na západní straně navazuje na Rajskou zahradu a končí na východní straně u dělostřelecké bašty – Černé věže. Severní strana je lemována areálem Pražského hradu, jižní navazujícími zahradami nad Valdštejnskou ulicí. V rámci areálu Pražského hradu je roku 1962 chráněna jako národní kulturní památka České republiky.

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 52 CM X 43 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ JE Z ROKU 1962. JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉ A CENĚNÉ MALÍŘKY, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Lipenská Kolářová Jarmila

 


* 15.3.1917 Kochánov, Světlá nad Sázavou (Havlíčkův Brod)

 


+ 15.7.1976

 


grafička

 

 

Studium - 1949 - 1953 Akademie výtvarných umění Praha - Silovský Vladimír.

 

Členkou skupiny - Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

 

Absolvovala řadu výstav zejména v Praze - například (( Galerie Hollar, Obecní dům (Reprezentační dům obce pražské), Mánes, Palác Kinských atd.), dále například ve Zlíně (Dům umění, Grafický kabinet), ale i v zahraničí například v Německu - Koblenz - Galerie Haus Metternich atd.

 

 

 

VÝTVARNICE V DOKUMENTECH:

 

 

1960, Skupina československých umělců grafiků Hollar,

 

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha

 

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VII. L - Mal),

 

  

Jméno autora: Lipenská Kolářová Jarmila ( 15.3.1917 - 15.7.1976 )
Typ: Pragensia, Praha
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení