POHLED NA PRAHU - JAVORSKÝ JAN

POHLED NA PRAHU - JAVORSKÝ JAN

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 6. 2024

Jméno autora: Javorský Jan
( 27. dubna 1903 -

 

 

 

ORIGINÁLNÍ SIGNOVANÁ LITOGRAFIE - POHLED NA PRAHU (PRAHA - PRAGENSIA). AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ A GRAFIK JAN JAVORSKÝ. SIGNOVÁNA A DATOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA 11/50 (VELMI NÍZKÝ NÁKLAD) VLEVO DOLE - VIZ FOTO.
 


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 46 CM X 31 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU.OBRAZ JE Z ROKU 1963. JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

 

 

Javorský Jan

 


* 27.4.1903 Čáslav (Kutná Hora)

 


kreslíř, grafik, malíř

 

 

Český akademický malíř, ilustrátor a grafik. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze a věnoval se převážně knižním ilustracím, zejména dětských a dobrodružných knih.

 

Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Absolvoval řadu výstav - zejména v Praze ((například - Obecní dům (Reprezentační dům obce pražské), Palác Kinských, Galerie Hollar, Galerie Fronta, 1. pražský salon, Bruselský pavilon atd.)).
 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1955, Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců,

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (IV. CH - J),

Jméno autora: Javorský Jan ( 27. dubna 1903 -
Typ: Pragensia, Praha
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení