VÝCHOD MĚSÍCE NA BALTU - ČERMÁKOVÁ ALENA

VÝCHOD MĚSÍCE NA BALTU - ČERMÁKOVÁ ALENA

 

2490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Čermáková Alena
( 28.2.1926 - 2009 )

 

 

 

 

ORIGINÁLNÍ BAREVNÁ SIGNOVANÁ LITOGRAFIE - VÝCHOD MĚSÍCE NA BALTU. AUTORKOU JE KVALITNÍ MALÍŘKA A GRAFIČKA ALENA ČERMÁKOVÁ. SIGNOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA 161/200 VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 


ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK, KDE JE UVEDENA AUTORKA, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, ROZMĚR, TEHDEJŠÍ CENA, RAZÍTKO AUTORA, RAZÍTKO ČFVU, ČÍSLO DÍLA ATD.ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 46 CM X 35 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU.OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1950-70. JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉ A CENĚNÉ MALÍŘKY, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU. 

 

 

 

 

Čermáková Alena

 


* 28.2.1926 Praha

 


grafička, malířka

 

 

 

Alena Čermáková (1926–2009) vystudovala malířství u prof. Jakuba Obrovského na pražské Akademii výtvarných umění. V letech 1953–1960 patřila s Jaromírem Schořem a Janem Čumpelíkem k ústřední trojici výtvarníků Armádního výtvarného studia.

 

Členkou skupin - Svaz československých výtvarných umělců, Český fond výtvarných umění (ČFVU), 1953 - 1960 Armádní výtvarné studio.

 

Působení: Belgie, Itálie, Německo, Bulharsko, Svaz sovětských socialistických republik, Španělsko, Egypt atd.

 

Absolvovala řadu výstav například - Praha, Brno, Pardubice, České Budějovice, Mladá Boleslav, Litoměřice, Kutná Hora, Tábor, Kladno, Rakovník atd., také v zahraničí například - Německo ( Erfurt ), Bulharsko ( Sofia ), Slovensko ( Bratislava ) atd.

 

 

 

VÝTVARNICE V DOKUMENTECH:

 

 

1955, Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců,

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek),

 

1994, Chalupecký Jindřich , Nové umění v Čechách, Nakladatelství a vydavatelství H&H, s.r.o., Jinočany (Praha-západ),

 

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č),

 

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky).

Jméno autora: Čermáková Alena ( 28.2.1926 - 2009 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení