KUBISTICKÉ VLČÍ MÁKY - KOVÁŘ JAROSLAV

KUBISTICKÉ VLČÍ MÁKY - KOVÁŘ JAROSLAV

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kovář Jaroslav
( 21.9.1905 - 16.7.1987 )

 

 

 

SIGNOVANÁ BAREVNÁ LITOGRAFIE - KUBISTICKÉ VLČÍ MÁKY. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ MALÍŘ JAROSLAV KOVÁŘ. SIGNOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA A DATOVÁNA 39/190 VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 75 CM X 59 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ JE Z ROKU 1962. JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Kovář Jaroslav

 


* 21.9.1905 Brno (Brno-město)

 


+ 16.7.1987 Olomouc (Olomouc)

 


architekt, malíř, kreslíř

 

 

 

olomoucký stavitel a architekt, narodil se v Brně jako prvorozený syn architekta Jaroslava Kováře staršího a jeho první manželky Boženy, rozené Otáhalové. Věnoval se výstavnictví, návrhům interiérů a realizacím v architektuře. Žil v Olomouci, časopisecky uveřejňoval karikatury. 

 

V letech 1932 až 1934 působil u otce jako projektant. Jejich společným dílem byl např. návrh na obchodní dům ASO podnikatele Josefa Andera ml. v peruánské Limě či návrh na hotel Přerov v Olomouci. V roce 1945 se stal autorem vítězného návrhu Památníku Rudé armády v Olomouci, který je považován za první architektonické dílo socialistického realismu v Československu. Jeho další tvorbu narušilo komunistické pronásledování v 50. letech 20. století.

 

Je pochován v rodinné hrobce na Ústředním hřbitově v Olomouci–Neředíně.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VI. Kon - Ky).

Jméno autora: Kovář Jaroslav ( 21.9.1905 - 16.7.1987 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení