DÍVKA S ČOKOLÁDOU - LIOTARD JEAN ÉTIENNE

DÍVKA S ČOKOLÁDOU - LIOTARD JEAN ÉTIENNE

 

1490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Liotard Jean-Étienne
( 22.12.1702 - 12.6.1789 )

 

 

 

OBRAZ - DÍVKA S ČOKOLÁDOU - SCHOKOLADENMÄDCHEN. JEDNÁ SE O REPRODUKCI ZNÁMÉHO OBRAZU OD MALÍŘE JEAN-ÉTIENNE LIOTARD.

 


ZEZADU OBRAZU JE ŠTÍTEK S NÁZVEM DÍLA - AUTOREM - TEHDEJŠÍ CENOU ATD. - VŠE VIZ FOTO.ROZMĚRY RÁMU CCA 70 X 48 CM, RÁM JE KRÁSNĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ DROBNÉ ODĚRKY. REPRODUKCE - ZŘEJMĚ TISK NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.


 

 


Jean-Étienne Liotard
 


22. prosince 1702, Ženeva, Švýcarsko

 

12. června 1789, Ženeva, Švýcarsko

 

švýcarský barokní malíř

 Narodil se v rodině francouzského zlatníka, který jako hugenot uprchl do Švýcarska po roce 1685. Své studium začal u profesorů Daniela Gardella a Jeana-Louise Petitota, jejichž emailové malby a miniatury kopíroval s velkou zručností.
 

V roce 1725 odešel do Paříže, kde studoval u Jeana-Baptisty Masseho a Françoise Lemoyna. Na jejich doporučení odešel do Neapole a v roce 1735 se přestěhoval do Říma, kde vznikly jeho portréty papeže Klementa XII. a několika kardinálů. O tři roky později odešel do Konstantinopole. Jeho excentrické osvojení si orientálních kostýmů mu zajistilo přezdívku „Turecký malíř“. V roce 1742 odešel do Vídně, aby zde namaloval portréty císařské rodiny, a odtud se vydal do Paříže. V roce 1744 navštívil Anglii, kde v roce 1753 namaloval princeznu z Walesu, a v roce 1756 se vrátil do Nizozemska, kde se následujícího roku oženil s Marií Farguesovou, která také pocházela z hugenotské rodiny. Do Anglie zavítal znovu v roce 1772, přičemž jeho jméno během následujících dvou let figurovalo v seznamu vystavovatelů Královské akademie.

 

Do rodného města se vrátil v roce 1776 a v roce 1781 vydal Traité des principes et des règles de la peinture. Ke konci života maloval zátiší a krajinky.

 

Jméno autora: Liotard Jean-Étienne ( 22.12.1702 - 12.6.1789 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení