STROMY U VODY - PŘIKRYL EMIL

STROMY U VODY - PŘIKRYL EMIL

 

5000 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Přikryl Emil
( 11.10.1912 - 26.1.2001 )

 

 

 

OBRAZ - STROMY U VODY. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ EMIL PŘIKRYL. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE ČÁSTEČNĚ POD PASPARTOU - VIZ FOTO.

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 71 CM X 58 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ OTLUKY - ZDOBENÝ OKRAJ RÁMU OPADÁVÁ. AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Přikryl Emil

 


* 11.10.1912 Vykleky u Přerova

 


+ 26.1.2001 Bílovec (Nový Jičín)

 


malířství, pedagogika

 

 

 

Studium Akademie výtvarných umění Praha, Učitelský ústav Olomouc.

 

 

Emil Přikryl působil značnou část života v Bílovci a jeho okolí. Místa působení například - Velký Újezd u Lipníka nad Bečvou, Velký Újezd (Olomouc), Šilheřovice Opava, Ústí Přerov atd.  Po 2. světové válce zde pomáhal obnovit školství a aktvině se podílel na životě české menšiny. Své povolání pedagoga bral jako poslání. Byl ředitelem školy, režísérem ochotnického divadla i nadaným výtvarníkem. Dlouhou dobu byl městským kronikářem. Emil Přikryl byl i vlastivědným pracovníkem. V roce 1971 významným podílem přispěl k vydání monografie o malířce a spisovatelce Heleně Salichové. Své výtvarné práce vystavoval na kolektivních výstavách v Brně, Ostravě, Opavě i Bílovci.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

2002, Biografický slovník Slezska a severní Moravy. Nová řada. 3 (15). Ostrava,

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj).

Jméno autora: Přikryl Emil ( 11.10.1912 - 26.1.2001 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení