CESTA VE STRÁNI - LESNÝ MILOSLAV

CESTA VE STRÁNI - LESNÝ MILOSLAV

 

2490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 10. 2021

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav
( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

 

 

 

 

OBRAZ OD MALÍŘE MILOSLAVA LESNÉHO - CESTA VE STRÁNI.

 


 

MILOSLAV LESNÝ

 

 

PŮVODNÍM JMÉNEM MILOSLAV BLAŽEJ LEDERER

 

* 3.2.1903 Praha

 

+ 17.12.1989

 

 


NARODIL SE V PRAZE JAKO NEJMLADŠÍ Z DĚTÍ KNIHAŘSKÉHO DĚLNÍKA. PO MATURITĚ NA ŽIŽKOVSKÉ REÁLCE SI DOPLNIL POTŘEBNÉ PEDAGOGICKÉ VZDĚLÁNÍ A UČITELSKÉMU POVOLÁNÍ POTOM ZŮSTAL VĚRNÝ PO CELÝ ZBYTEK JEHO ŽIVOTA. MĚL OBDIVUHODNOU OBRAZOVOU PAMĚŤ, S TÉMĚŘ FOTOGRAFICKOU PŘESNOSTÍ DOKÁZAL NA PLÁTNĚ REPRODUKOVAT ŘADU MOTIVŮ Z KRAJINY KTEROU DŮVĚRNĚ ZNAL. I KDYŽ NAMALOVAL V PRŮBĚHU LET ŘADU ZDAŘILÝCH ZÁTIŠÍ, JEHO DOMÉNOU BYLA PŘEDEVŠÍM KRAJINOMALBA. UČAROVALA MU PŘEDEVŠÍM KRAJINA VYSOČINY A ŽELEZNÝCH HOR, KTERÁ MU V PRŮBĚHU LET POSKYTLA NESPOČET NÁMĚTŮ A MOTIVŮ PRO ŘADU OBRAZŮ. Z JEHO OBRAZŮ VYZAŘUJE ZVLÁŠTNÍ FLUIDUM, KLID, RADOST, ŽIVOTNÍ OPTIMISMUS. HUDEBNÍ ZÁJMY SPOJOVALY PANA LESNÉHO S PANEM KARLEM ŽÍDKEM. OSOBNĚ SE ZNAL S KRAJINÁŘI KAVANEM A KALVODOU, PŘÁTELSTVÍ JEJ POJILO S ETNOGRAFEM A MALÍŘEM LUDVÍKEM KUBOU, VYSTAVOVAL MJ. S MALÍŘKOU VĚROU VOVSOVOU. VÍCE O AUTOROVI SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE...
 

PŘÍPADNĚ SE PODÍVEJTE NA VIDEO Z VERNISÁŽE V CHRUDIMI A NA TO, JAK NA NĚJ VZPOMÍNAJÍ JEHO VNOUČATA ZDE...


ROZMĚRY RÁMU CCA 41 CM X 33 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ ČI TEMPERA NA PAPÍŘE. SIGNOVÁN LESNÝ VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70. JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO SBÍRANÉHO AUTORA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.
 

 

OBRAZ JE ÚŽASNĚ DEKORATIVNÍ, BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY.
 

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav ( 3.2.1903 - 17.12.1989 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Přihlášení