SNOPY V KRAJINĚ - POKORNÝ KAREL

SNOPY V KRAJINĚ - POKORNÝ KAREL

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 21. 6. 2024

Jméno autora: Pokorný Karel
( 23.6.1944 - 10.6.2018 )

 

  

OBRAZ - SNOPY V KRAJINĚ. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 43 CM X 33 CM, RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
  


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1965-85.
 

 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

  

 

Pokorný Karel

 

* 23.6.1944 Říčany (Praha-východ)

  

 † 10. 6. 2018

 

ilustrátor, grafik, malíř

 

 

(1964-1970) studoval na Akademii výtvarných umění v Praze (figurální malba a grafika) u profesora Vojtěcha Tittelbacha. Členem - Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Věnuje se krajině i figurální malbě (více než 400 děl), vytvořil kolem 450 akvarelů a 700 olejů převážně krajin, věnuje se ale i grafice - vytvořil téměř 200 grafických listů.

 

Doma a v zahraničí uskutečnil kolem padesáti samostatných výstav, na vice než osmdesáti dalších se účastnil. Například Praha, Mělník, Rakovník, Znojmo, Mladá Boleslav, Beroun, Kolín, Velké Meziříčí, Litoměřice, Terezín atd., v zahraničí například v  Osnabrücku v roce 1969 ještě v době studií na AVU, Bonnu, Soestu, Bad Sassendorf, švýcarském Fribourgu, Montreux, Sofie, Balčik, Moskvě, Berlíně, Postupimi, Československém velvyslanectví v Londýně, japonském městě Kobe, vestfálském Arnsbergu, Chorvatsku (Daruvar, Bjelovar, Zagreb), v Bratislavě atd.


Jeho dílo se nachází v mnoha různých sbírkách v Čechách, ale také například v Anglii, Itálii, Německu, Švýcarsku, Kanadě, Francii, Bulharsku,  Holandsku, Rakousku, Slovensku, Chorvatsku, Dánsku, USA atd.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

  

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop).

 

 

Jméno autora: Pokorný Karel ( 23.6.1944 -
Typ: Žně, snopy, panáci
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení