JIHOČEŠTÍ RYBÁŘI SUŠENÍ SÍTÍ - CHRAMOSTA CYRIL

JIHOČEŠTÍ RYBÁŘI SUŠENÍ SÍTÍ - CHRAMOSTA CYRIL

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Chramosta Cyril
( 6.3.1908 - 3.12.1990 )

 

 

 

ZŘEJMĚ ORIGINÁLNÍ BAREVNÁ SIGNOVANÁ LITOGRAFIE ( ZEZADU NA AUTORSKÉM ŠTÍTKU PSÁNO KOMBINOVANÁ TECHNIKA ) Z CYKLU JIHOČEŠTÍ RYBÁŘI - SUŠENÍ SÍTÍ. AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ A GRAFIK CYRIL CHRAMOSTA. SIGNOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA 10/50 VLEVO DOLE - VIZ FOTO - VELMI NÍZKÉ ČÍSLO A VELMI NÍZKÝ CELKOVÝ NÁKLAD.

 


ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK, KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, ROZMĚR, RAZÍTKO AUTORA, RAZÍTKO ČFVU, ČÍSLO DÍLA, DATUM, PODPIS ATD. - VŠE VIZ FOTO.ZEZADU JSOU TAKÉ UVEDENY AUTOREM MÍSTA, KDE BYL OBRAZ VYSTAVEN - PRAHA, LITOMĚŘICE, ROUDNICE, ČESKÉ BUDĚJOVICE, BLATNÁ, PÍSEK, HUSINEC - JUBILEJNÍ VÝSTAVA 1983, HELSINKI, OSLO, VÍDEŇ, VARŠAVA - PODPIS CYRIL CHRAMOSTA 84 - VŠE VIZ FOTO.
 


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 35 CM X 30 CM. OBRAZ JE ZAPASPARTOVANÝ A ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU.JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.
 
Chramosta Cyril
 

 

* 6.8.1908 Husinec (Prachatice)
 

 

+ 3.12.1990 Praha
 malíř, grafik, ilustrátor, stavitel
 

 Studium - Střední průmyslová škola stavební Praha, Uměleckoprůmyslová škola Praha - Blažíček Oldřich, Státní grafická škola - Střední průmyslová škola grafická - Vyšší škola uměleckého průmyslu Praha.


Členem skupiny Český fond výtvarných umění (ČFVU), od roku 1937 členem Sdružení jihočeských výtvarníků.


Žil a působil především v Praze, často se však vracel do rodného Husince. Měl rád Polabí, Mělnicko, v Obříství si zřídil ateliér.


Jeho námětem byly především rybníky, rybniční hospodářství a vše s tím spojené. Ilustroval také několik knih a časopisů.


Jeho obrazy jsou v mnoha českých i zahraničních sbírkách - například Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou či v Galerii hlavního města Prahy.


Za celoživotní dílo byl v roce 1978 oceněn titulem zasloužilý umělec a v roce 1988 titulem národní umělec.


Absolvoval řadu výstav v čechách například - Praha ( Bruselský pavilon, Mánes, Dům U Hybernů, Dům výtvarného umění atd.), Písek, České Budějovice, Olomouc, Litoměřice, Vodnany, Prachatice, Klatovy, Roudnice nad Labem atd., v zahraničí například v Domě kultury Bratislava.
 

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1949, Dva malíři: venkova a města (Cyril Chramosta, František Turek),1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek)1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),1994, Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1986 - 1990 s doplňky za předchozí léta Část 1. A - J), Národní knihovna České republiky, Praha1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (IV. CH - J),2001, Velký slovník osobností vědy a kultury příbramského regionu,2006, Kdo byl kdo v českém a moravském rybářství,2008, Berka Rudolf , Vodňany (literární, výtvarné, hudební), Městské muzeum a galerie Vodňany, Vodňany (Strakonice)2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov (Pelhřimov).

 

Jméno autora: Chramosta Cyril ( 6.3.1908 - 3.12.1990 )
Typ: Rybářské

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení